Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Tyson Klingelhoefer
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Amherst
Amherst
Amherst JV
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 6-1 3:13
T. Reeves
Chase County
NSAA Class C District 4
Consi Semis
175
02/10
W
F 2-0 1:49
W. Sauer
Mitchell
NSAA Class C District 4
Semis and WB3
175
02/10
W
F 2-0 1:35
C. Heck
Gordon-Rushville
NSAA Class C District 4
2nd Wrestleback (16 Man)
175
02/10
L
F 2-0 0:28
T. McCain
Ord
NSAA Class C District 4
Quarters and WB1
175
02/10
W
F 3-0 3:17
H. Rahmig
Bridgeport
NSAA Class C District 4
Round 1
175
02/03
L
F 2-0 1:09
T. McCain
Ord
Crusader Invitational
Finals
175
02/03
W
F 2-0 0:49
D. Fanta
Centura
Crusader Invitational
Semis/ Round 4
175
02/03
W
F 8-0 3:06
C. Salpas
Grand Island JV
Crusader Invitational
Quarters/Round 2
175
01/31
L
F 4-0 4:00
M. Jones
Sumner-Eddyville-Miller
FKC/TVC Conference Tournament
Round 6
175
01/31
W
DEC 4-1
K. Boyles
Superior
FKC/TVC Conference Tournament
Round 4
175
01/31
W
F 4-0 1:02
W. Seeman
Red Cloud/Blue Hill
FKC/TVC Conference Tournament
Round 2
175
01/26
W
F 4-0 4:34
E. Tracy
Wray
McCook Duals 2024
---
175
01/26
W
F 5-0 2:59
M. Moomey
Alliance
McCook Duals 2024
---
175
01/26
W
F 4-0 1:34
Z. Hruza
Gothenburg
McCook Duals 2024
---
175
01/26
W
F 2-1 3:07
G. Moreno
North Platte
McCook Duals 2024
---
175
01/19
W
Replay
DEC 8-5
B. Lane
Gretna
Younes Hospitality Duals - High School
Round 4 (16 Team)
175
01/19
L
Replay
DEC 9-3
J. Florell
Kearney
Younes Hospitality Duals - High School
Round 1 (16 Team)
175
01/19
W
Replay
F 4-0 2:30
A. Allee
Gretna East
Younes Hospitality Duals - High School
Placement Matches (16 Team)
175
01/19
W
Replay
F 2-0 1:50
C. Smith
Bellevue West
Younes Hospitality Duals - High School
Round 3 (16 Team)
175
01/19
L
Replay
DEC 6-2
G. Carey
Augusta
Younes Hospitality Duals - High School
Round 2 (16 Team)
175
01/06
L
DEC 6-1
M. Jones
Sumner-Eddyville-Miller
Amherst Invite 2024
Round 6
175
01/06
W
F 2-4 5:17
K. Rockefeller
Gibbon
Amherst Invite 2024
Round 4
175
01/06
W
MD 14-1
D. Pooschke
Overton
Amherst Invite 2024
Round 2
175
01/05
L
F 2-0 1:19
J. Hernandez
Lexington
Amherst @ Lexington
Round 1
175
12/30
L
F 2-0 1:20
B. Chaplin
Broken Bow
Wood River Holiday Duals
Round 2 (8 Team)
175
12/30
W
F 2-0 1:47
G. Goering
Raymond Central
Wood River Holiday Duals
Placement Matches (8 Team)
175
12/30
W
F 4-2 3:23
K. Fritz
Pierce
Wood River Holiday Duals
Round 1 (8 Team)
175
12/30
L
DEC 11-9
K. Rockefeller
Gibbon
Wood River Holiday Duals
Round 3 (8 Team)
175
12/30
W
F 2-0 1:34
L. Pohl
Aquinas Catholic
Wood River Holiday Duals
Cross Bracket (8 Team)
175
12/09
L
DEC 13-6
I. Edgren
Wood River
Wood River Invite
Round 5
175
12/08
W
MD 10-0
G. Bergen
Sutton
Wood River Invite
Round 4
175
12/08
W
M FOR 0-0
P. Witter
Doniphan-Trumbull
Wood River Invite
Round 3
175
12/08
L
F 11-3 5:46
A. Meinecke
St. Paul
Wood River Invite
Round 2
175
12/08
W
F 2-0 1:10
Z. Gangwish
Shelton
Wood River Invite
Round 1
175
12/02
W
F 7-2 4:28
G. Keith
Twin Loup
Ravenna `Dom Reicks` Invitational
Round 8
175
12/02
W
DEC 4-1
J. Timmerman
Guardian Angels CC
Ravenna `Dom Reicks` Invitational
Round 7
175
12/02
L
F 2-0 1:33
W. Urkoski
High Plains
Ravenna `Dom Reicks` Invitational
Round 6
175
12/01
W
F 7-0 5:26
K. Larson
Burwell
Ravenna `Dom Reicks` Invitational
Round 4
175
12/01
W
F 2-0 1:56
K. Talley
Elm Creek
Ravenna `Dom Reicks` Invitational
Round 2
175
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
L
F 6-7 3:33
E. Thomsen
Ord
NSAA Class C District 4
2nd Wrestleback (16 Man)
182
02/10
L
F 4-1 1:11
C. Wells
Broken Bow
NSAA Class C District 4
Quarters and WB1
182
02/02
L
F 6-3 5:26
H. Fredrickson
---
TVC/FKC Conference Tournament
Round 6
182
02/02
W
DEC 7-3
P. LeClair
Axtell
TVC/FKC Conference Tournament
Round 4
182
02/02
W
F 12-9 5:48
W. Stewart
---
TVC/FKC Conference Tournament
Round 2
182
01/20
L
F 2-0 0:57
L. Salak
Columbus
UNK Midwest Duals - High School
Round 1 (16 Team)
106
01/20
L
Replay
F 4-0 3:09
W. Rezek
Wahoo
UNK Midwest Duals - High School
Round 3 (16 Team)
170
01/14
L
F 4-0 1:53
L. Palmer
Amherst
2023 Cross County Bob Orsborn Classic
Finals
170
01/14
W
DEC 6-2
C. Schnell
Nebraska Christian
2023 Cross County Bob Orsborn Classic
round 5
170
01/14
L
F 7-0 2:05
L. Nelson
Wisner-Pilger
2023 Cross County Bob Orsborn Classic
Round 3
170
01/14
W
F 5-2 1:59
B. Shafer
Doniphan-Trumbull
2023 Cross County Bob Orsborn Classic
Round 2
170
01/13
L
MD 17-5
L. Palmer
Amherst
SEM Invitational
round 5
170
01/13
W
F 0-0 2:17
C. Kindschuh
Axtell
SEM Invitational
round 4
170
01/13
W
F 0-0 1:53
D. Doss
Anselmo-Merna
SEM Invitational
Round 3
170
01/13
L
DEC 6-2
M. Jones
S-E-M
SEM Invitational
round 2
170
01/07
L
F 2-0 0:53
T. Ellis
Southwest
Amherst Invite 2023
Round 3
170
01/07
W
F 2-0 0:49
C. Alvarez
Aurora
Amherst Invite 2023
Round 2
170
01/07
L
DEC 8-1
K. Rockefeller
Gibbon
Amherst Invite 2023
Round 1
170
12/17
L
DEC 6-4
N. Werner
---
Pierce Invite
Round 3
170
12/17
L
MD 11-0
K. Korth
Hartington Cedar Catholic
Pierce Invite
Round 2
170
12/17
W
F 4-1 4:28
A. Wurdinger
Stanton
Pierce Invite
Round 1
170
12/02
L
F 2-0 0:33
L. Palmer
Amherst
Ravenna `Dom Reicks` Invitational
Round 5
170
12/02
L
F 8-0 3:10
G. Schneider
Twin Loup
Ravenna `Dom Reicks` Invitational
Round 4
170
12/02
W
F 4-2 1:20
K. Voelker
Newman Grove
Ravenna `Dom Reicks` Invitational
Round 2
170
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024