May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
Today · 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 18-19 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Sydney Babi
Results
High School Results
High School
High School
International
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Eaglecrest
Eaglecrest Girls
Eaglecrest Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/18
W
TF 17-6 3:58
E. Bergeutski
Colorado
CUSAW - Black Fox - Freestyle
Round 4
110-116
05/18
L
TF 10-0 0:35
T. Miller
Pikes Peak Warriors Wrestling
CUSAW - Black Fox - Freestyle
Round 3
110-116
05/18
L
TF 10-0 3:06
P. Gutierrez
Adams City Wrestling
CUSAW - Black Fox - Freestyle
Round 2
110-116
05/04
L
F 4-6 3:57
A. Wilfong
Cry Wolf Wrestling
CUSAW - Betterman Elite- Freestyle
Round 2
111-115
05/04
W
DEC 8-2
L. Homant
Eaglecrest Wrestling Club
CUSAW - Betterman Elite- Freestyle
Round 1
111-115
04/13
W
TF 11-0 1:23
N. Romero
Colorado
CUSAW - Boys Ntl Team Qualifier - FS
Round 2 cons w/QF
110-112
04/13
W
TF 14-4 3:48
A. Smith
Colorado
CUSAW - Boys Ntl Team Qualifier - FS
Round 1
110-112
04/06
W
TF 10-0 2:25
A. Boone
Colorado
CUSAW - TCA/DCC - Freestyle
Round 3
110-116
04/06
W
TF 14-4 3:00
E. Little
Colorado
CUSAW - TCA/DCC - Freestyle
Round 2
110-116
03/30
W
DEC 12-4
A. Alvarado
Skyview Wolverine Wrestling Club
CUSAW - Lancer - Freestyle
Round 5
109-112
03/30
W
TF 11-1 2:19
C. Vialpando
Misfit Wrestling
CUSAW - Lancer - Freestyle
Round 2
109-112
02/16
L
Replay
F 7-0 2:20
J. Farmer
Coronado Girls
2024 CHSAA State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
G110
02/16
W
Replay
F 2-2 2:18
V. Simental
Jefferson Girls
2024 CHSAA State Championships
1st WB (16 Man)
G110
02/15
L
Replay
F 11-0 2:35
S. DeLaCerda
Alamosa Girls
2024 CHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
G110
02/10
W
MD 12-2
A. Sanchez
Douglas County
CHSAA Girls Metro Region 2
True 4th
110
02/10
W
DEC 6-2
M. Truesdale
Chatfield
CHSAA Girls Metro Region 2
5th Place
110
02/10
L
F 3-1 4:43
E. Webster
Pueblo Central
CHSAA Girls Metro Region 2
Consi Semis
110
02/10
L
MD 14-2
A. Archuleta
Columbine
CHSAA Girls Metro Region 2
Semis
110
02/10
W
MD 14-2
E. Kennedy
Arapahoe
CHSAA Girls Metro Region 2
Quarters and WB3
110
02/02
L
F 2-0 1:43
A. Martinez
Prairie View
Greeley West Girls Friday Varsity Dual
Round 1 (6 Team)
110
02/02
W
F 2-0 0:32
D. Pelico
Greeley West
Greeley West Girls Friday Varsity Dual
Round 5 (6 Team)
110
02/02
W
F 2-0 1:18
A. Sloan
Legacy
Greeley West Girls Friday Varsity Dual
Round 2 (6 Team)
110
02/02
W
F 2-0 0:34
A. Sager
Sterling
Greeley West Girls Friday Varsity Dual
Round 3 (6 Team)
110
02/02
W
F 5-0 3:56
A. Retana
Fort Lupton
Greeley West Girls Friday Varsity Dual
Round 4 (6 Team)
110
02/02
W
F 2-0 1:22
M. Francisco
Smoky Hill
Smoky Hill @ Eaglecrest
Round 1
110
01/27
L
F 20-19 5:49
E. Kennedy
Arapahoe
Centennial League Girls Championships 24
Placement, Final Round RR
110
01/27
W
F 5-0 2:02
C. Linhardt
Mullen
Centennial League Girls Championships 24
WB2, RR R3(5-person)
110
01/27
W
F 8-0 0:51
S. Giday
Overland
Centennial League Girls Championships 24
Semis, WB1, RR Round 2
110
01/27
W
MD 12-3
M. Boone
Arapahoe
Centennial League Girls Championships 24
Round 4 (5 Man)
110
01/21
W
F 3-2 3:00
E. Webster
Pueblo Central
Tiara Challenge
Placement
110
01/21
L
F 9-0 2:40
S. DeLaCerda
Alamosa
Tiara Challenge
Round 4
110
01/20
W
DEC 8-2
L. Homant
Eaglecrest
Tiara Challenge
Quarters
110
01/20
W
F 0-0 3:47
A. Retana
Fort Lupton
Tiara Challenge
Round 1 (32 Man)
110
01/20
W
F 2-0 0:55
T. Minges
Regis Jesuit
Tiara Challenge
Round 3
110
01/20
W
M FOR 0-0
M. Vazquez
Pomona
Tiara Challenge
Round 2
110
01/19
W
F 3-2 1:43
P. Adamson
Lamar
Tiara Challenge
Round 1
110
01/19
L
F 10-3 3:36
R. Zimmerer
Regis Jesuit
Brighton/Regis Jesuit @ Eaglecrest
Round 1
110
01/19
L
F 6-0 2:50
I. Smouse
Brighton
Brighton/Regis Jesuit @ Eaglecrest
Round 1
110
01/13
L
MD 12-1
G. Gabel
Discovery Canyon
Vista Ridge Alpha Female Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
110 Gold
01/13
W
F 2-1 2:18
M. Vazquez
Pomona
Vista Ridge Alpha Female Tournament
QF and RR
110 Gold
01/13
L
TF 17-2 3:20
J. Farmer
Coronado
Vista Ridge Alpha Female Tournament
Round 1
110 Gold
01/11
L
MD 14-0
B. Gustafson
Legacy
Legacy @ Eaglecrest
Round 1
115
01/06
L
MD 15-1
A. Rios
West Mesa
2024 GIRLS Conflict at Cleveland
R6 QF & 5th WB Cons
107
01/06
W
DEC 10-3
M. Maes
Organ Mountain
2024 GIRLS Conflict at Cleveland
R5 4th WB Cons
107
01/05
L
MD 9-0
A. Swiderek
Eldorado
2024 GIRLS Conflict at Cleveland
R3 Champ & R2 Cons
107
01/05
W
MD 14-0
M. Martinez
Cibola
2024 GIRLS Conflict at Cleveland
R2 Champ & R1 Cons
107
12/15
L
Replay
F 5-0 1:10
J. Morales
Grand Island Girls
Flatwater Fracas Girls 2023
Round 5 (8 Team)
110
12/15
W
Replay
F 2-0 0:41
A. Collins
Papillion-La Vista South Girls
Flatwater Fracas Girls 2023
Round 4 (8 Team)
110
12/15
L
Replay
F 10-0 2:46
C. McBride
Kearney Girls
Flatwater Fracas Girls 2023
Round 1 (8 Team)
110
12/15
L
Replay
F 2-0 1:10
M. Loera
Garden City HS
Flatwater Fracas Girls 2023
Finals (2 Team)
110
12/15
L
Replay
MD 13-2
A. Haeusler
Manhattan HS
Flatwater Fracas Girls 2023
Round 6 (8 Team)
110
12/09
W
DEC 5-0
M. Boone
Arapahoe
Eaglecrest Girls Invite
5th Place
110
12/09
L
F 0-0 1:46
G. Gabel
Discovery Canyon
Eaglecrest Girls Invite
Cons Semis, RR3&5
110
12/09
W
DEF 7-9 3:15
A. Alvarado
Skyview
Eaglecrest Girls Invite
SF and RR
110
12/09
W
F 7-0 1:44
A. Blundell
Overland
Eaglecrest Girls Invite
2nd WB 16-man, RR3 5-man
110
12/09
L
F 8-1 4:00
A. Martinez
Prairie View
Eaglecrest Girls Invite
QF and RR
110
12/07
W
TF 17-1 3:50
M. Smith
Vista Peak
Eaglecrest @ Vista Peak
Round 1
110
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/13
L
F 8-0 1:46
A. Alvarado
Broomfield Eagles Wrestling
CUSAW - Bennett WC - Freestyle
Round 4
105-111
05/13
L
TF 11-0 0:40
I. Smouse
Colorado
CUSAW - Bennett WC - Freestyle
Round 3
105-111
05/13
W
FOR 0-0
M. McDonald
Colorado
CUSAW - Bennett WC - Freestyle
Round 2
105-111
04/08
L
DEC 14-12
C. Vialpando
Misfit Wrestling
CUSAW - Lancer - Freestyle
Round 3
97-100
04/08
L
F 10-6 2:38
C. Vialpando
Misfit Wrestling
CUSAW - Lancer - Freestyle
Round 2
97-100
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020