Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Max Sailor
Results
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2020-2021
2019-2020
2018-2019
2017-2018
2016-2017
2015-2016
Team Name
Legends of Gold
Spartan Wrestling
Spearfish
Spearfish Spartans
Spearfish Spartans JV
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/02
W
F 5-4 3:32
M. Yenney
Wyoming Gold
2021 AAU Jr/Sr National Duals
Round 4 (6 Team)
152
04/02
L
F 6-0 2:54
A. Graves
Montana Grizzlies
2021 AAU Jr/Sr National Duals
Round 3 (6 Team)
152
04/02
W
TF 15-0 4:50
K. Bolton
Iowa Blue
2021 AAU Jr/Sr National Duals
Round 5 (6 Team)
152
04/02
L
MD 14-3
Z. Rotkvich
---
2021 AAU Jr/Sr National Duals
Round 2 (6 Team)
152
12/19
W
DEC 1-0
T. Morrison
---
Brookings Invite
Finals
152
12/19
W
F 12-0 2:35
B. Price
Aberdeen Central
Brookings Invite
Round 3
152
12/19
W
F 11-1 5:26
D. Mediger
Sioux Falls Roosevelt
Battle at the `Burg
Champ. Round 1
152
12/19
W
TF 17-2 5:35
N. Horrocks
Harrisburg
Battle at the `Burg
Champ. Round 1
152
12/12
W
DEC 8-6
L. Serck
Beresford-Alcester-Hudson
Rapid City Invitational DUALS
Round 2 (6 Team)
152
12/12
W
F 2-0 1:41
D. Houska
Pierre T.F. Riggs
Rapid City Invitational DUALS
Round 3 (6 Team)
152
12/12
W
F 2-0 0:47
E. Hess
Lead-Deadwood
Rapid City Invitational DUALS
Round 1 (6 Team)
152
12/12
W
F 7-3 3:12
T. Vilhauer
Mitchell
Rapid City Invitational DUALS
Round 4 (6 Team)
152
12/11
W
MD 10-2
L. Serck
Beresford-Alcester-Hudson
Rapid City Invitational (RED POD)
Placement Matches (8 Man)
152
12/11
W
F 2-0 0:48
G. Chapman
Brandon Valley
Rapid City Invitational (RED POD)
Semis & 1st WB (8 Man)
152
12/11
W
F 4-0 1:51
J. Updike
Douglas
Rapid City Invitational (RED POD)
Quarterfinals (8 Man)
152
12/04
W
MD 11-2
P. DeWitt
Douglas
Custer Invitational Wrestling Tournament
Placement Matches (8 Man)
160
12/04
W
F 2-0 1:06
X. Wright
Hot Springs
Custer Invitational Wrestling Tournament
Semifinals, WB and Round 2 RR
160
12/04
W
F 6-0 2:53
J. Ford
Sturgis Brown JV
Custer Invitational Wrestling Tournament
Quarterfinals and Round 1 RR
160
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/17
W
TF 10-0 1:08
J. Strong
Thoroughbred Wrestling
Midwest Iron Man Duals High School Freestyle
Round 3 (20 Team)
160
07/17
L
TF 17-7 2:55
I. Klinkhammer
---
Midwest Iron Man Duals High School Freestyle
Round 2 (20 Team)
160
07/17
L
F 4-0 0:20
F. Lehrke
---
Midwest Iron Man Duals High School Freestyle
Round 4 (20 Team)
160
07/17
L
F 6-4 1:58
J. Dominesse
Covid-Red
Midwest Iron Man Duals High School Freestyle
Round 1 (20 Team)
160
07/17
L
DEC 15-14
V. Cramer
Alaska
Midwest Iron Man Duals High School Freestyle
Round 5 (20 Team)
160
03/01
W
DEC 4-3
D. Malone
---
SDHSAA State Championships
Championship
A-138
02/28
W
DEC 1-0
T. Johnson
Pierre TF Riggs
SDHSAA State Championships
Semis
A-138
02/27
W
DEC 9-7
A. Ideker
O`Gorman
SDHSAA State Championships
Quarters
A-138
02/27
W
F 2-0 1:50
T. Harstad
Brandon Valley
SDHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
A-138
02/22
L
DEC 7-2
D. Malone
---
SDHSAA Region 4A
Placements
138
02/22
W
DEC 5-1
K. Kraye
RC Central
SDHSAA Region 4A
Semis and WB3
138
02/22
W
F 2-0 0:29
A. Tonsager
Belle Fourche
SDHSAA Region 4A
Round 2 - Quarters and WB1
138
02/09
W
DEC 5-0
K. Kraye
Rapid City Central
Black Hills Wrestling Classic 2020
Placement Matches (16 Man)
138
02/08
W
DEC 7-4
B. Blasius
---
Black Hills Wrestling Classic 2020
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
02/08
W
F 2-0 0:47
J. Freeseman
---
Black Hills Wrestling Classic 2020
Quarterfinals and 1st Round Wrestlebacks
138
02/08
W
F 2-0 0:21
C. Beckman
Rapid City Stevens JV
Black Hills Wrestling Classic 2020
Round 1 (16 Man)
138
02/01
L
MD 9-0
D. Malone
---
Belle Fourche Invitational
Placement Matches (32 Man)
138
02/01
W
F 2-0 1:43
J. Lewis
---
Belle Fourche Invitational
Round 7 Semis & 5th Wrestleback (32 Man)
138
01/31
W
F 17-3 5:56
Z. Osborne
---
Belle Fourche Invitational
Round 4 Quarterfinals (32 Man)
138
01/31
W
F 2-0 1:01
C. Beckman
Rapid City Stevens JV
Belle Fourche Invitational
Round 2-Second Round and 1st Round WB (32 Man)
138
01/24
W
F 2-0 0:56
J. Wiebe
Pierre (TF Riggs)
East vs West Duals
Saturday 6
138
01/24
W
F 4-1 2:40
D. Momotic
---
East vs West Duals
Saturday 2
138
01/24
W
DEC 5-4
K. Bauder
---
East vs West Duals
Friday 2
138
01/24
W
F 5-0 1:20
T. Harstad
Brandon Valley
East vs West Duals
Saturday 5
138
01/24
W
F 4-0 1:11
J. Schilling
Harrisburg
East vs West Duals
Saturday 1
138
01/24
W
DEC 5-1
D. Hage
Harrisburg
East vs West Duals
Friday 1
145
01/18
W
F 8-4 3:58
M. Johnson
---
Black Hills Conference Tournament
Championships
138
01/18
W
F 2-0 0:10
R. Hewitt
---
Black Hills Conference Tournament
Semifinals
138
01/18
W
F 2-0 0:28
R. Allen
Hot Springs
Black Hills Conference Tournament
Quarterfinals (8 Man)
138
01/17
W
MD 10-2
P. Dewitt
---
Douglas @ Spearfish
Round 1
138
01/12
W
DEC 7-5
C. Hinkle
Pierre T.F. Riggs
2020 Mid Dakota Monster
Placement Matches (32 Man)
145
01/11
W
MD 10-0
J. Kruger
Winner
2020 Mid Dakota Monster
Semis & 5th WB (32 Man)
145
01/11
W
F 10-1 3:39
M. Heath
Bennett County
2020 Mid Dakota Monster
Quarters & 3rd WB (32 Man)
145
01/10
W
F 2-0 1:11
I. McKenney
Belle Fourche
2020 Mid Dakota Monster
Round 2 Champ & WB (32 Man)
145
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
W
F 3-0 3:11
L. Serck
Beresford/Alcester-Hudson
SDHSAA State Championships
Championship
A-132
02/23
W
DEC 1-0
D. Malone
---
SDHSAA State Championships
Semis
A-132
02/22
W
MD 13-1
R. McGinnis
---
SDHSAA State Championships
Quarters
A-132
02/22
W
DEC 15-11
E. Thibeault
RC Central
SDHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
A-132
02/16
W
F 2-0 1:07
D. Malone
---
SDHSAA Region 4A
Placement Matches
132
02/16
W
F 6-0 3:05
J. Hanson
---
SDHSAA Region 4A
Semis and WB
132
02/16
W
F 5-2 3:59
Z. Osborne
---
SDHSAA Region 4A
Quarters and 1st WB
132
02/09
W
F 2-0 1:52
J. Hanson
Belle Fourche
Black Hills Conference
Placement Matches (8 Man)
132
02/09
W
F 2-0 0:54
S. Sword
Custer
Black Hills Conference
Semis & 1st WB (8 Man)
132
01/26
W
DEC 4-0
C. Pinske
Lead-Deadwood
Belle Fourche Invitational
Placement Matches (32 Man)
132
01/26
W
F 4-0 1:47
P. Dewitt
---
Belle Fourche Invitational
Round 8 6th Wrestleback (32 Man)
132
01/26
L
DEC 5-2
D. Malone
---
Belle Fourche Invitational
Round 7 Semis & 5th Wrestleback (32 Man)
132
01/25
W
F 5-0 3:50
J. Hanson
---
Belle Fourche Invitational
Round 4 Quarterfinals (32 Man)
132
01/25
W
F 2-0 1:28
K. Selle
Dickinson JV
Belle Fourche Invitational
Round 2-Second Round and 1st Round WB (32 Man)
132
01/25
L
MD 10-2
D. Malone
---
Spearfish @ Rapid City Stevens
Round 1
132
01/19
L
DEC 13-6
D. Catlin
---
Moorcroft Mixer-Varsity
Placement Rounds
138
01/19
W
F 3-2 2:33
F. Gaytan
Greybull/Riverside
Moorcroft Mixer-Varsity
Round 5
138
01/19
L
DEC 8-7
P. Seeley
Moorcroft
Moorcroft Mixer-Varsity
Championship Semis
138
01/18
W
DEC 9-8
T. Taylor
---
Moorcroft Mixer-Varsity
Round 2
138
01/11
W
MD 11-0
J. Wilson
Douglas
Spearfish @ Douglas
Round 1
138
01/05
W
F 13-4 4:31
B. Thompson
O`Neill
2019 Mid Dakota Monster
Placement Matches (32 Man)
132
01/05
W
F 5-0 4:54
J. Kruger
---
2019 Mid Dakota Monster
6th Wrestleback (32 Man)
132
01/05
W
F 16-5 3:21
A. Dobson
---
2019 Mid Dakota Monster
Semis & 5th WB (32 Man)
132
01/05
W
F 2-0 0:27
C. Rickenbach
Hot Springs
2019 Mid Dakota Monster
4th Wrestleback (32 Man)
132
01/04
L
DEC 17-13
T. Johnson
Pierre T.F. Riggs
2019 Mid Dakota Monster
Quarters & 3rd WB (32 Man)
132
01/04
W
F 2-0 1:06
J. Wolf
McCook Central/Montrose
2019 Mid Dakota Monster
Round 2 Champ & WB (32 Man)
132
12/22
L
MD 13-2
J. DeCou
---
Floyd Farrand Invitational
Placement Matches (16 Man)
138
12/22
L
MD 13-2
J. DeCou
Lennox
Floyd Farrand Invitational
Placement Matches (16 Man)
138
12/22
W
DEC 3-1
J. Brunz
Sioux Falls OGorman
Floyd Farrand Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
138
12/22
W
DEC 3-1
J. Brunz
---
Floyd Farrand Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
138
12/22
L
MD 10-1
I. Klinkhammer
Brandon Valley
Floyd Farrand Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
12/22
L
MD 10-1
I. Klinkhammer
Brandon Valley
Floyd Farrand Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
12/22
W
F 9-0 5:05
P. Ketelsen
Sturgis Brown
Floyd Farrand Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
12/22
W
F 9-0 5:05
P. Ketelsen
Sturgis Brown
Floyd Farrand Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
12/15
W
F 5-0 1:52
J. Callies
Howard
2018 Madison Varsity Invitational
8 - 3rd Place
138
12/15
W
DEC 7-3
P. Ketelsen
Sturgis Brown
2018 Madison Varsity Invitational
7 Consolation Only
138
12/15
L
DEC 4-3
B. Steen
Sisseton
2018 Madison Varsity Invitational
6 Semis
138
12/15
W
F 2-0 1:28
C. Kueny
Omaha Central
2018 Madison Varsity Invitational
4 Championships
138
12/15
W
F 2-0 1:15
D. Pence
Tea Area
2018 Madison Varsity Invitational
2
138
12/14
W
F 9-0 3:44
M. Amaechi
Rapid City Central
Rapid City Central @ Spearfish
Round 1
138
12/08
L
DEC 9-8
T. Berg
---
2018 Rapid City Invitational
4th Wrestleback (32 Man)
138
12/08
W
DEC 7-2
P. Ketelsen
Sturgis
2018 Rapid City Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
138
12/08
W
F 3-1 5:12
J. McCann
Harding County
2018 Rapid City Invitational
2nd Wrestleback (32 Man)
138
12/07
L
DEC 5-3
W. Kleinknecht
---
2018 Rapid City Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
138
12/07
W
DEC 7-5
T. Lungren
Worland
2018 Rapid City Invitational
Round 1 (32 Man)
138
12/01
W
F 5-0 1:31
J. Wilson
Douglas
Custer Invitational
Placements
138
11/30
W
F 2-0 0:59
T. Arnold
Hill City
Custer Invitational
Round 2
138
11/30
W
F 2-0 0:53
S. Sword
Custer
Custer Invitational
Round 1
138
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
W
F 4-2 4:29
K. Kraye
Rc Central
SDHSAA State Championships
7th Place
A-126
02/24
L
DEC 7-5 SV
J. VanCamp
---
SDHSAA State Championships
Wrestleback 3
A-126
02/24
W
F 4-0 2:53
L. Serck
Beresford/Alcester-Hudson
SDHSAA State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
A-126
02/23
L
MD 18-4
C. BeVier
Rc Stevens
SDHSAA State Championships
Quarters
A-126
02/23
W
DEC 5-0
K. Kraye
Rc Central
SDHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
A-126
02/17
W
F 2-0 1:31
P. Ketelsen
Sturgis
SDHSAA Region 4A
Placement Matches
126
02/17
W
F 2-0 1:29
J. Hanson
---
SDHSAA Region 4A
Consi Semis
126
02/17
L
DEC 12-7
K. Kraye
Rc Central
SDHSAA Region 4A
Semis and WB
126
02/17
W
MD 13-0
J. Wilson
---
SDHSAA Region 4A
Quarters and 1st WB
126
02/10
W
TF 15-0 4:48
C. Pinske
Lead-Deadwood
2018 Black Hills Conference
Placement Matches (8 Man)
126
02/10
W
F 2-0 0:29
D. Plaisted
Custer
2018 Black Hills Conference
Semis & 1st WB (8 Man)
126
02/02
W
F 3-3 5:40
J. Burnham
---
Spearfish @ Sturgis Brown
Round 1
132
01/27
W
F 7-0 2:20
J. Hanson
---
Belle Fourche Invitational
Placement Matches (32 Man)
126
01/27
W
F 2-0 2:41
P. Ketelsen
Sturgis
Belle Fourche Invitational
6th Wrestleback (32 Man)
126
01/27
W
DEC 9-5
D. Carpenter
Dickinson
Belle Fourche Invitational
Semis & 5th WB (32 Man)
126
01/27
W
F 4-0 1:29
C. X
Dickinson
Belle Fourche Invitational
4th Wrestleback (32 Man)
126
01/27
W
F 4-0 1:32
J. Updike-X
Douglas
Belle Fourche Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
126
01/26
L
DEC 1-0
D. Carpenter
Dickinson
Belle Fourche Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
126
01/24
W
MD 10-1
C. Cook
Moorcroft
Moorcroft @ Spearfish
Round 1
132
01/20
W
DEC 10-6
T. Covolo
Sheridan Varsity
Moorcroft Mixer-Varsity
Placement Matches
126
01/20
W
F 2-0 0:39
H. Garoutte
Moorcroft
Moorcroft Mixer-Varsity
Round 5
126
01/20
W
F 2-1 2:20
J. Knigge
Shoshoni
Moorcroft Mixer-Varsity
Round 4
126
01/20
W
F 7-4 2:50
A. Nicholson
Lovell
Moorcroft Mixer-Varsity
Round 3
126
01/19
L
DEC 6-2
T. Covolo
Sheridan Varsity
Moorcroft Mixer-Varsity
Round 2
126
01/06
L
DEC 3-1
J. Harris
---
Mid Dakota Monster
Placement Matches (32 Man)
126
01/06
W
DEC 5-2
J. Nockels
---
Mid Dakota Monster
6th Wrestleback (32 Man)
126
01/06
L
DEC 4-3
L. Heninger
Stanley County
Mid Dakota Monster
Semis & 5th WB (32 Man)
126
01/06
W
F 4-10 3:20
C. Pinske
Lead-Deadwood
Mid Dakota Monster
Quarters & 3rd WB (32 Man)
126
01/05
W
F 2-0 1:10
J. Kahler
Kimball/White Lake/Platte - Geddes
Mid Dakota Monster
Round 2 Champ & WB (32 Man)
126
01/05
W
F 7-1 1:44
H. Quenzer
Belle Fourche
Spearfish @ Belle Fourche
Round 1
126
12/30
W
F 2-0 1:50
D. Hage
Harrisburg
Floyd Farrand Invitational
Placement Matches (16 Man)
126
12/30
L
DEC 7-5 SV
C. Schleuter
---
Floyd Farrand Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
126
12/30
W
F 13-5 4:55
C. Murtha
Parkston
Floyd Farrand Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
12/29
W
F 5-0 1:52
L. Lemmel
---
Floyd Farrand Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
126
12/29
L
DEC 4-2 SV
T. Johnson
---
Floyd Farrand Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
12/29
W
F 2-0 0:56
B. Femling
Milbank
Floyd Farrand Invitational
Round 1 (16 Man)
126
12/16
L
MD 9-1
C. BeVier
Rapid City Stevens
Madison Varsity Invitational
Placement Matches (16 Man)
126 - Kearin`s Concrete
12/16
W
F 6-0 4:57
C. Calmus
---
Madison Varsity Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
126 - Kearin`s Concrete
12/16
W
F 10-1 3:33
C. McBride
Wagner
Madison Varsity Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
126 - Kearin`s Concrete
12/15
W
DEC 9-8
K. Kraye
Rapid City Central
Spearfish @ Rapid City Central
Round 1
126
12/09
W
MD 15-6
C. Gillen
Mitchell
2017 Rapid City Second Chance Tournament
Placement (4 Man)
126 A
12/09
W
F 2-0 0:40
D. Stephans
Sioux Falls Lincoln
2017 Rapid City Second Chance Tournament
Semis (4 Man)
126 A
12/09
L
DEC 6-4
D. Weyrich
Worland
2017 Rapid City Invitational
2nd Wrestleback (32 Man)
126
12/08
L
DEC 15-8
D. Catlin
---
2017 Rapid City Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
126
12/08
W
DEC 13-10
J. Berger
Dickinson
2017 Rapid City Invitational
Round 1 (32 Man)
126
12/02
L
DEC 4-2
J. Harris
---
Stanley County Invitational
Placement Matches 5th-3rd-1st
126
12/02
W
MD 14-4
A. Stickney
Mobridge-Pollock
Stanley County Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
12/02
W
F 8-0 5:46
C. Holley
---
Stanley County Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/25
L
DEC 7-6
J. Waugh
---
SDHSAA State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
A-113
02/24
L
MD 12-4
L. Anglin
---
SDHSAA State Championships
Quarters
A-113
02/24
W
DEC 11-6
D. Steuck
Aberdeen Central
SDHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
A-113
02/18
W
DEC 12-5
W. George
Douglas/RC Christian
SDHSAA Region 4A
Placement Matches
113
02/18
W
DEC 16-9
L. Fischer
---
SDHSAA Region 4A
Consi Semis
113
02/18
L
DEC 10-8
T. Morrison
---
SDHSAA Region 4A
Semis and WB
113
02/18
W
F 2-0 0:58
J. Bernie
Pine Ridge
SDHSAA Region 4A
Quarters and 1st WB
113
02/11
W
F 2-3 3:15
W. George
Douglas
2017 Black Hills Conference
Placement Matches (8 Man)
113
02/11
W
F 2-0 0:56
D. Janke
---
2017 Black Hills Conference
Semifinals and 1st Round Wrestlebacks
113
01/28
W
F 4-2 1:35
Z. Mckee
---
2017 Les Tlustos-Brookings Invitational
Placement
113
01/28
L
DEC 6-4 SV
J. nixon
---
2017 Les Tlustos-Brookings Invitational
Semis & WB
113
01/28
W
F 2-0 0:47
N. Horrocks
Harrisburg
2017 Les Tlustos-Brookings Invitational
WB
113
01/28
L
DEC 4-0
E. Kadoun
Sioux Falls Roosevelt
2017 Les Tlustos-Brookings Invitational
Qtrs & WB
113
01/28
W
F 2-0 0:45
B. Stange
Mitchell
2017 Les Tlustos-Brookings Invitational
Round 2
113
01/21
L
MD 12-4
J. Palmer
Kelly Walsh
Chadron Invitational Wrestling 2017
Placement Matches (32 Man)
113
01/21
W
F 9-2 2:27
T. Dawson
New Castle/Upton
Chadron Invitational Wrestling 2017
Semis & 5th WB (32 Man)
113
01/20
W
MD 11-0
J. Ruger
Campbell County
Chadron Invitational Wrestling 2017
Quarters & 3rd WB (32 Man)
113
01/13
W
DEC 7-2
W. George
Douglas
Spearfish Spartans @ Douglas
Round 1
113
01/07
W
F 5-0 2:08
C. Grill
Custer
Mid Dakota Monster
Placement Matches (32 Man)
113
01/07
L
MD 13-3
H. Gilbertson
Kingsbury County
Mid Dakota Monster
6th Wrestleback (32 Man)
113
01/07
W
F 4-2 1:52
D. Janke
---
Mid Dakota Monster
Semis & 5th WB (32 Man)
113
01/07
W
F 6-0 1:38
H. Quenzer
Belle Fourche
Mid Dakota Monster
4th Wrestleback (32 Man)
113
01/06
L
DEC 3-2
C. Grill
Custer
Mid Dakota Monster
Quarters & 3rd WB (32 Man)
113
01/06
W
F 2-0 0:34
J. Harris
Lead-Deadwood
Mid Dakota Monster
Round 2 Champ & WB (32 Man)
113
01/06
W
F 2-0 0:49
N. Mahoney
Parkston
Mid Dakota Monster
Round 1 (32 Man)
113
12/29
L
DEC 6-0
S. Kajer
New Prague
2016 Rumble on the Red - JV
QTRS & WB4
113
12/29
W
MD 13-1
A. Wayne
Osseo
2016 Rumble on the Red - JV
R3 & WB3
113
12/29
W
F 5-2 2:32
T. Request
Windom-Mountain Lake
2016 Rumble on the Red - JV
WB2
113
12/29
L
DEC 4-1
J. Green
Waconia
2016 Rumble on the Red - JV
R2 & WB1
113
12/16
L
DEC 9-4
T. Morrison
Rapid City Central
Rapid City Central @ Spearfish Spartans
Round 1
113
12/10
L
DEC 5-4
M. Defoe
Hettinger
2016 Rapid City Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
113
12/10
W
DEC 12-5
L. Fischer-X
Rapid City Stevens
2016 Rapid City Invitational
2nd Wrestleback (32 Man)
113
12/09
L
F 10-0 5:16
J. Coller
Philip
2016 Rapid City Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
113
12/09
W
DEC 8-5
T. Lien
Huron
2016 Rapid City Invitational
Round 1 (32 Man)
113
12/03
W
F 2-0 0:55
J. Dennis
Stanley County
Stanley County Invitational
Placement Matches 5th-3rd-1st
113
12/03
W
F 2-0 1:58
A. Stickney
Mobridge/Pollock
Stanley County Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
113
12/03
W
F 7-0 3:03
L. Stover
Stanley County
Stanley County Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
113
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/30
L
FOR 0-0
T. Bahm
Yankton
2016 Les Tlustos-Brookings Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
01/30
L
DEF 2-0 4:16
K. Bauder
---
2016 Les Tlustos-Brookings Invitational
Round 1 (16 Man)
106
01/29
W
F 8-0 4:34
T. Hullinger
Moorcroft
Spearfish Spartans @ Moorcroft
Round 1
106
01/23
L
TF 15-0 3:15
A. Cunningham
Campbell County
Chadron Invitational Wrestling 2016
Placement Matches (32 Man)
106
01/23
L
F 5-4 2:46
G. Long
---
Chadron Invitational Wrestling 2016
6th Wrestleback (32 Man)
106
01/23
W
F 5-2 1:25
C. Powell
---
Chadron Invitational Wrestling 2016
Semis & 5th WB (32 Man)
106
01/23
W
F 4-0 2:01
R. Holmes
---
Chadron Invitational Wrestling 2016
4th Wrestleback (32 Man)
106
01/23
L
F 2-0 0:42
A. Cunningham
Campbell County
Chadron Invitational Wrestling 2016
Quarters & 3rd WB (32 Man)
106
01/22
W
F 4-0 1:50
K. Raby
Custer
Chadron Invitational Wrestling 2016
Round 2 Champ & WB (32 Man)
106
01/22
W
MD 13-1
G. Avery
---
Chadron Invitational Wrestling 2016
Round 1 (32 Man)
106
01/09
L
F 2-7 2:52
J. Wheeler
Potter County
Mid-Dakota Monster
Placement Matches (32 Man)
106
01/09
L
F 6-4 2:59
W. Turnquist
Winner
Mid-Dakota Monster
6th Wrestleback (32 Man)
106
01/09
W
DEC 5-2
W. Talbott
---
Mid-Dakota Monster
Semis & 5th WB (32 Man)
106
01/09
W
F 6-1 2:51
T. Mosel
O`Neill
Mid-Dakota Monster
4th Wrestleback (32 Man)
106
01/08
L
MD 11-1
C. Grill
Custer
Mid-Dakota Monster
Quarters & 3rd WB (32 Man)
106
01/08
W
F 4-0 1:41
J. Collins
---
Mid-Dakota Monster
Round 2 Champ & WB (32 Man)
106
01/08
W
F 10-4 5:07
J. Wike
---
Mid-Dakota Monster
Round 1 (32 Man)
106
12/29
L
DEC 7-4
J. Leppell
Watford City
Rumble on the Red - JV
Champ & 3rd WB
106
12/29
W
F 8-2 3:18
D. Ball
---
Rumble on the Red - JV
2nd WB
106
12/29
L
MD 10-0
T. DeFrang
---
Rumble on the Red - JV
Champ & 1st WB
106
12/29
W
F 8-2 4:01
H. Olson
Cambridge-Isanti
Rumble on the Red - JV
Champ Round 1
106
12/19
L
DEC 9-5
B. Beavers
Sioux Falls Lincoln
2015 Madison Varsity Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
106
12/19
W
F 0-0 2:13
J. Marshall
Harrisburg
2015 Madison Varsity Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
106
12/19
L
F 0-0 4:35
H. Gilbertson
Kingsbury
2015 Madison Varsity Invitational
Round 1 (16 Man)
106
12/18
W
F 3-2 1:23
C. Larson
Rapid City Central
Spearfish Spartans @ Rapid City Central
Round 1
106
12/11
W
F 2-5 3:18
M. Russell
Rapid City Stevens
Spearfish Spartans @ Rapid City Stevens
Round 1
106
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021