Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:50 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Danielle Clark
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2021-2022
2020-2021
2019-2020
Team Name
Hastings
Hastings HS
Hastings High JV
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/19
L
F 13-4 4:50
H. Nchinda
Wheaton
2022 MCPS Wrestling Tournament
Cons. 1st Round (32 Man)
152
02/19
L
TF 15-0 4:25
L. Wendel
Springbrook
2022 MCPS Wrestling Tournament
Champ. Quarterfinals (32 Man)
152
02/18
W
F 4-0 3:59
D. Zheng
Magruder
2022 MCPS Wrestling Tournament
Champ. 1st Round (32 Man)
152
02/05
W
F 2-0 0:40
M. Staley
Lakeshore HS (Stevensville)
SMAC Junior Varsity Tournament
Final Round
145
02/05
W
F 7-3 2:49
E. Merrill
Lakeshore HS (Stevensville)
SMAC Junior Varsity Tournament
Round 5
145
02/04
L
F 4-2 3:09
P. Akers
Lakeshore HS (Stevensville)
SMAC Junior Varsity Tournament
Round 2
145
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/09
L
F 6-0 2:15
R. Cooley
Northwest
Northwest JV Invite
round 3
132
02/08
L
F 4-0 1:38
R. Teets
North Platte
Northwest JV Invite
round 2
132
02/08
W
F 11-6 2:50
B. Johnson
Kearney
Northwest JV Invite
round 1
132
01/29
L
F 5-0 1:27
D. Davis
---
Grand Island @ Hastings
Round 1
138
01/29
L
F 7-3 2:36
Y. Abdalla
Grand Island
Grand Island @ Hastings
Round 1
138
01/22
L
F 8-0 5:20
W. Meyers
McCook
McCook @ Hastings
Round 1
132
01/16
L
F 2-0 0:55
B. Bolling
Pierce
Northwest Dual Tournament
Round 1 (8 Team)
132
01/16
L
F 2-0 0:32
J. Scarlett
Central City
Northwest Dual Tournament
Round 3 (8 Team)
132
01/16
L
F 2-0 1:11
J. Radicia
---
Northwest Dual Tournament
Round 2 (8 Team)
132
01/08
W
F 7-2 3:14
K. Nickel
Beatrice
Hastings @ Beatrice
Round 1
132
12/19
W
F 2-0 0:37
M. Wendt
Ravenna
Ravenna JV Invitational
Round 3
132B
12/18
L
F 2-0 0:57
J. Simpson
Minden
Ravenna JV Invitational
Round 2
132B
12/18
L
F 2-0 1:37
J. Thoene
---
Ravenna JV Invitational
Round 1
132B
12/16
L
F 7-0 3:14
R. Cooley
Northwest
Northwest @ Hastings
Round 1
132
12/16
L
F 6-1 2:59
Z. Cooley
Northwest
Northwest @ Hastings
Round 1
132
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
W
F 8-0 2:51
K. Ellis
Lexington
Northwest JV Invite
Round 3
120E
02/10
L
DEC 8-3
M. Herron
McCook
Northwest JV Invite
Round 1
120E
02/07
L
F 2-0 0:40
T. Pritchard
Kearney
9th GPC Tournament
Round 4
119-126
02/06
L
F 2-0 0:53
H. Davidson
Grand Island
9th GPC Tournament
Round 2
119-126
02/06
L
F 2-0 1:01
C. Kucera
---
9th GPC Tournament
Round 1
119-126
02/01
L
F 2-0 0:27
D. Galaviz
Grand Island JV
Doniphan-Trumbull Invite
Round 5
120
02/01
L
F 2-0 0:25
D. Pushkaran
Lincoln Southest JV
Doniphan-Trumbull Invite
Round 4
120
02/01
L
F 2-0 0:34
M. Consbruck
Hastings St. Cecila
Doniphan-Trumbull Invite
Round 3
120
02/01
L
F 7-0 2:00
D. Harper
---
Doniphan-Trumbull Invite
Round 2
120
01/31
L
F 2-0 0:25
H. Davidson
Grand Island
Hastings @ Grand Island
Round 1
---
01/25
L
F 7-2 1:43
P. Hatch
Hastings
John Higgins JV
Round 3
120
01/25
L
F 2-0 0:46
T. Klinger
Adams Central
John Higgins JV
Round 1
120
01/11
L
F 2-0 1:52
T. Rolland
Ellis
Franklin Invite 2020
Round 3
120
01/11
L
F 3-0 0:43
J. Escandon
Gibbon
Franklin Invite 2020
Round 1
120
12/20
L
F 2-0 0:36
G. Sheehan
Adams Central
Ravenna JV Invitational
Round 3
120-120 A
12/20
L
F 2-0 0:40
T. Pritchard
Kearney
Ravenna JV Invitational
Round 2
120-120 A
12/07
L
F 2-0 0:48
D. Galaviz
Grand Island
Kearney High JV Invite
Round 3 (4 Man)
115-118
12/07
L
F 2-0 1:01
S. Haji
Lincoln East
Kearney High JV Invite
Round 2 (4 Man)
115-118
12/07
W
MD 18-5
C. English
Lincoln North Star
Kearney High JV Invite
Round 1 (4 Man)
115-118
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024