Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Tyler Combridge
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2018-2019
2017-2018
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/23
L
DEC 7-1
J. Weipert
Green River
WHSAA State Championships
3rd And 5th Place
4A-132
02/23
L
DEC 8-5
K. Cummings
---
WHSAA State Championships
Consi Semis 4th Wrestleback (16 Man)
4A-132
02/23
W
F 11-0 3:29
R. Saavedra
Evanston
WHSAA State Championships
Third Round Wrestlebacks
4A-132
02/22
W
DEC 9-3
B. Ruckman
Laramie
WHSAA State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
4A-132
02/22
L
DEC 7-4
A. Dupape
---
WHSAA State Championships
Quarters (16 Man)
4A-132
02/22
W
DEC 10-3
C. Pugh
---
WHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
4A-132
02/16
L
DEC 10-3
N. Gallegos
Cheyenne East
WHSAA 4A East Regional
Placement Matches
132
02/16
W
F 1-7 3:43
D. Dominguez
---
WHSAA 4A East Regional
Semis and WB3
132
02/16
W
F 3-2 1:58
B. Lechner
Thunder Basin
WHSAA 4A East Regional
Quarters and WB1
132
02/09
W
F 9-3 2:39
C. Porter
Thunder Basin High School
Thunder Basin High School @ Sheridan
Round 1
132
02/07
W
F 7-0 4:00
H. Henderson
Campbell County
Sheridan @ Campbell County
Round 1
138
02/02
W
MD 15-5
J. Ennis
Central
Sheridan @ Central
Round 1
132
01/25
L
DEC 5-3
N. Gallegos
Cheyenne East
2019 Ron Thon Memorial Varsity
2nd and 4th WB
132
01/25
W
F 2-0 0:26
K. William
Cheyenne South
2019 Ron Thon Memorial Varsity
Round 4 Champ & WB (64 Man)
132
01/25
L
MD 10-2
C. Meeks
Natrona County HS
2019 Ron Thon Memorial Varsity
Round 2
132
01/19
W
DEC 9-4
A. Nicholson
Lovell
Moorcroft Mixer-Varsity
Placement Rounds
132
01/19
L
DEC 6-4
C. Cook
Moorcroft
Moorcroft Mixer-Varsity
6th Wrestleback (32 Man)
132
01/19
W
DEC 5-4
C. Becker
Circle
Moorcroft Mixer-Varsity
Round 5
132
01/19
W
F 7-0 1:39
A. Coberly
---
Moorcroft Mixer-Varsity
Round 4
132
01/19
L
MD 13-5
R. Osborne
Sheridan Varsity
Moorcroft Mixer-Varsity
Round 3
132
01/18
W
TF 21-3 4:45
C. Parker
---
Moorcroft Mixer-Varsity
Round 1
132
01/12
W
F 14-2 3:25
G. Gunderman
Glasgow
2019 Cowboy 2nd Chance Tournament
Round 3
138A
01/12
W
DEC 10-7
K. Unrein
Billings Senior
2019 Cowboy 2nd Chance Tournament
Round 2
138A
01/12
W
F 6-0 3:04
B. Hendrickson
Bowman
2019 Cowboy 2nd Chance Tournament
Round 1
138A
01/11
L
DEC 5-1
J. Roan
---
61st Cowboy Invitational Tournament
Round 6 WB 3
138
01/11
W
MD 13-3
B. Lechner
Thunderbasin
61st Cowboy Invitational Tournament
Round 4 WB 2 (32 Man)
138
01/11
L
F 2-0 1:14
D. Anderson
Miles City
61st Cowboy Invitational Tournament
Round 1 (32 Man)
138
01/04
L
MD 9-1
J. Vroman
Central
2019 Shane Shatto Memorial Tournament
2nd Wrestleback (32 Man)
138
01/04
L
DEC 6-1
D. Dominguez
---
2019 Shane Shatto Memorial Tournament
Round 1 (32 Man)
138
12/21
L
DEC 9-7 SV
C. Savoria
Billings Skyview
Border Wars
Round 4 (8 Team)
138
12/21
W
F 3-3 4:58
K. Unrein
Billings Senior
Border Wars
Round 2 (8 Team)
138
12/21
W
F 6-3 3:05
M. DeLeon
---
Border Wars
Round 1 (8 Team)
138
12/14
W
F 10-4 4:48
A. Carver
---
2018 Battle in the Big Horns
Round 1 (4 Team)
138
12/14
W
DEC 7-1
D. Swisher
Douglas High School
2018 Battle in the Big Horns
---
138
12/14
W
F 4-0 0:47
C. Linebaugh
Powell High School
2018 Battle in the Big Horns
---
138
12/08
W
F 4-2 4:44
L. Beadle
Aberdeen Central
2018 Rapid City Second Chance Tournament
Placement (4 Man)
138
12/08
W
F 7-0 3:18
M. Dereconfort
Sioux Falls Washington
2018 Rapid City Second Chance Tournament
Semis (4 Man)
138
12/08
L
DEC 1-0
L. Sparks
Mitchell
2018 Rapid City Invitational
2nd Wrestleback (32 Man)
138
12/07
W
DEF 0-0 1:00
K. Corley
Newcastle
2018 Rapid City Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
138
12/07
L
MD 16-6
T. Berg
---
2018 Rapid City Invitational
Round 1 (32 Man)
138
12/06
W
F 11-5 0:35
T. Lungren
Worland
Worland @ Sheridan
Round 1
138
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/05
L
DEC 7-2
D. Winchell
Cheyenne East
Cheyenne East @ Sheridan
Round 1
132
01/26
L
F 6-5 4:47
C. Linebaugh
Powell
2018 Ron Thon Memorial Varsity
Round 4 Champ & WB (64 Man)
132
01/26
L
F 5-7 2:49
C. Dowse
---
2018 Ron Thon Memorial Varsity
Round 2
132
01/20
W
DEC 7-1
K. Weber
Thunder Basin High School
Moorcroft Mixer- JV
Round 3 (5 Man)
134-137
01/20
W
DEC 9-5
K. Mack
Wright
Moorcroft Mixer- JV
Round 2 (5 Man)
134-137
01/20
W
TF 18-3 4:59
T. Dykes
Hulett
Moorcroft Mixer- JV
Round 1 (5 Man)
134-137
01/20
L
DEC 7-1
D. Yeradi
Wright
Moorcroft Mixer-Varsity
Round 3
132
01/19
W
F 9-1 2:04
S. Stewart
Moorcroft
Moorcroft Mixer-Varsity
Round 2
132
01/19
L
FOR 0-0
W. Carr
Thunder Basin High School
Moorcroft Mixer-Varsity
Round 1
132
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024