Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Elliot Anderson
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2021-2022
2020-2021
2019-2020
2018-2019
Team Name
BURNS/PINE BLUFFS
Burns
Burns-Pine Bluffs
Burns/Pine Bluffs
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/19
L
F 8-2 3:06
L. Ewing
Douglas
WHSAA 3A East Regional
1st Place
160
02/18
W
F 4-2 1:42
J. Prell
Newcastle/Upton
WHSAA 3A East Regional
Semis
160
02/18
W
F 2-0 1:18
B. Hager
Torrington
WHSAA 3A East Regional
Quarters and WB1
160
02/05
W
F 2-0 0:36
A. Pavone
Niobrara County
2022 Southeast Duals
Round 4 (12 Team)
160
02/05
W
F 12-4 2:20
J. Dunn
Sioux County
2022 Southeast Duals
Round 2 (12 Team)
160
02/05
W
F 4-2 1:56
D. Stewart
Chadron
2022 Southeast Duals
Placement (12 Team)
160
01/29
L
Replay
F 11-4 4:02
T. Muir
Mountain View
2022 Ron Thon Memorial Varsity
Cons Qtrs
160
01/29
L
Replay
F 5-0 1:11
K. Wilcox
Natrona County
2022 Ron Thon Memorial Varsity
Quarterfinals w/WB
160
01/28
W
Replay
F 2-0 0:55
C. Gines
Powell
2022 Ron Thon Memorial Varsity
Round 4
160
01/28
W
Replay
F 5-5 3:09
J. Gonzalez
Rawlins
2022 Ron Thon Memorial Varsity
Round 2
160
01/15
W
F 2-0 1:27
B. Hager
Torrington High School
Blazer Duals
Round 5 (6 Team)
160
01/15
W
F 2-1 0:50
A. Pavone
Niobrara
Blazer Duals
Round 1 (6 Team)
160
01/15
W
F 0-0 2:36
L. Evenson
Kelly Walsh JV
Blazer Duals
Round 2 (6 Team)
160
01/15
W
F 9-6 3:22
G. LeDoux
Kelly Walsh JV
Blazer Duals
Round 3 (6 Team)
160
01/15
W
F 2-0 0:30
E. James
---
Blazer Duals
Round 4 (6 Team)
160
01/08
L
Replay
F 8-1 4:19
T. Magrum
Natrona County
2022 Shane Shatto Memorial Tournament
4th Wrestleback (32 Man)
160
01/07
W
Replay
F 2-0 0:33
B. Guffey
Wheatland
2022 Shane Shatto Memorial Tournament
Quarters & 3rd WB (32 Man)
160
01/07
L
Replay
F 15-4 4:42
T. Grooms
Sheridan
2022 Shane Shatto Memorial Tournament
Round 2 Champ & WB (32 Man)
160
12/18
L
F 4-2 1:31
D. Weber
Wheatland
Bridgeport-Sidney Invite 2021
Place matches
160
12/18
L
F 13-3 3:04
C. Zink
Ogallala
Bridgeport-Sidney Invite 2021
Semis
160
12/18
W
F 5-2 2:15
B. Vitosh
Chase Co.
Bridgeport-Sidney Invite 2021
Qtrs
160
12/18
W
F 5-0 0:54
T. Speakman
Cheyenne East
Bridgeport-Sidney Invite 2021
Round 1
160
12/18
W
F 4-1 2:41
P. Vasey
Cheyenne East
Cheyenne East @ Burns/Pine Bluffs
Round 1
160
12/10
W
Replay
F 10-7 3:14
A. Weber
South
Charlie Lake Duals 2021
Round 4 (10 Team)
160
12/10
W
Replay
F 6-6 3:23
P. Vasey
Cheyenne East JV
Charlie Lake Duals 2021
Round 2 (10 Team)
160
12/10
L
Replay
F 8-2 4:36
D. Weber
Wheatland
Charlie Lake Duals 2021
Round 5 (10 Team)
160
12/10
W
Replay
F 6-4 1:47
T. Coble
Berthoud
Charlie Lake Duals 2021
Round 3 (10 Team)
160
12/10
W
Replay
F 2-0 1:33
W. Sears
Mead
Charlie Lake Duals 2021
Placement
160
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/26
L
F 4-0 1:48
C. Hernandez
Wheatland
WHSAA State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
3A-160
02/26
W
F 5-6 2:48
I. Diaz-Alvarez
Douglas
WHSAA State Championships
First Round Wrestlebacks (16 man)
3A-160
02/26
L
F 3-10 2:55
J. Nelson
Lyman
WHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
3A-160
02/19
L
F 4-1 1:25
C. Hernandez
Wheatland
WHSAA 3A Southeast Quadrant Qualifier
Placement Matches
160
02/19
W
F 2-0 0:23
L. Sandusky
Torrington
WHSAA 3A Southeast Quadrant Qualifier
Semis and WB 3
160
02/06
L
F 4-2 1:25
N. Whitefield
---
Burns/Pine Bluffs @ Wheatland
Round 1
160
02/06
L
F 11-0 4:25
C. Hernandez
Wheatland
Burns/Pine Bluffs @ Wheatland
Round 1
160
02/05
W
F 4-0 1:49
K. Garcia
Lander Valley
Lander Valley @ Burns/Pine Bluffs
Round 1
170
02/05
W
F 4-4 2:45
C. Conroy
Central
Central @ Burns/Pine Bluffs
Round 1
160
01/22
W
F 2-0 0:27
M. Martinez
Torrington
Torrington High School Quad
Round 2 (4 Team)
160
01/22
L
F 10-4 2:59
B. Camino
---
Torrington High School Quad
Round 3 (4 Team)
160
01/22
L
F 7-0 0:52
C. Hernandez
Wheatland
Torrington High School Quad
Round 1 (4 Team)
160
01/22
W
F 2-2 2:37
J. Morales
South
South @ Burns/Pine Bluffs
Round 1
160
01/16
W
F 2-0 0:56
D. Campbell
---
Saratoga @ Burns/Pine Bluffs
Round 1
160
01/15
L
F 6-2 3:18
C. Phillips
Glenrock
Newcastle Dual Invite
Round 2 (4 Team)
160
01/15
W
F 2-0 0:23
W. Simianer
Newcastle/Upton
Newcastle Dual Invite
Round 3 (4 Team)
160
01/15
W
F 2-0 0:22
M. Munch
---
Newcastle Dual Invite
Round 1 (4 Team)
160
01/09
W
F 2-0 0:25
B. Gray
SARATOGA
Torrington High School Quad
Round 3 (4 Team)
160
01/09
W
F 5-0 0:56
C. Trabing
LARAMIE
Torrington High School Quad
Round 1 (4 Team)
160
01/08
W
TF 16-1 4:41
L. York
Lingle Ft. Laramie-SE
Goshen County Quad
Round 2 (4 Team)
160
01/08
L
F 0-0
J. Goodrich
Wright
Goshen County Quad
Round 3 (4 Team)
160
01/08
L
TF 18-3 5:59
N. Whitefield
---
Goshen County Quad
Round 1 (4 Team)
160
12/17
W
F 9-5 3:58
A. Valois
Cheyenne East
Cheyenne East @ Burns/Pine Bluffs
Round 1
160
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/22
L
F 2-0 0:41
S. Jenkins
---
WHSAA 3A East Regional
2nd Wrestleback (16 Man)
160
02/21
L
F 2-0 0:34
B. Camino
---
WHSAA 3A East Regional
Round 1 (16 Man)
160
02/08
W
F 5-13 3:50
K. Ferguson
Torrington
2020 Southeast Team Duals
Round 2 (16 Team)
152
02/08
W
F 2-0 0:59
B. Guffey
Wheatland
2020 Southeast Team Duals
Round 4 (16 Team)
152
02/08
L
F 18-9 4:40
C. Knutson
Mitchell
2020 Southeast Team Duals
Placement Matches (16 Team)
152
01/25
W
FOR 0-0
C. Hernandez
Wheatland
2020 Lander Valley Second Chance
Round 3
152C
01/25
L
DEC 10-3
E. Long
Big Piney
2020 Lander Valley Second Chance
Round 2
152C
01/25
L
F 2-0 1:09
H. Hershock
Jackson Hole
2020 Lander Valley Second Chance
Round 1
152C
01/24
L
F 7-6 2:54
D. Harris
Mountain View
2020 Lander Valley HS Invite
Rd 2 WB 32-man, Prelim Rd 2 16-man
152
01/24
L
F 2-0 0:44
S. Horton
---
2020 Lander Valley HS Invite
Rd 1 32-man Prelim Rd 1 16-man
152
01/18
L
F 7-9 1:50
J. Cushman
Niobrara County
Blazer Duals 2020
Cross Bracket (8 Team)
152
01/10
L
DEC 11-5
N. Nagaki
Alliance
2020 Shane Shatto Memorial Tournament
2nd Wrestleback (32 Man)
152
01/10
L
F 7-6 2:50
D. DeLosSantos
---
2020 Shane Shatto Memorial Tournament
Round 2 Champ & WB (32 Man)
152
01/04
L
F 8-2 3:29
D. Swisher
Douglas
Bison Bonanza
Round 1 (8 Team)
152
01/04
L
DEF 1-0 0:58
N. Hodder
---
Bison Bonanza
Placement Matches (8 Team)
152
01/04
L
TF 15-0 4:17
B. Ruckman
Laramie
Bison Bonanza
Round 3 (8 Team)
152
12/21
L
DEC 22-15
K. Kaske
Cheyenne East JV
Bridgeport-Sidney Invite 2019
Semis 3rd WB 8 man place
152
12/21
W
F 7-10 4:20
A. Valois
Cheyenne East JV
Bridgeport-Sidney Invite 2019
2nd Round WB
152
12/21
L
F 10-2 2:45
S. Holt
Holdredge
Bridgeport-Sidney Invite 2019
Qtrs & 1st WB
152
12/21
W
F 10-19 5:37
D. DeLosSantos
---
Bridgeport-Sidney Invite 2019
Round 1
152
12/14
W
F 8-3 2:35
W. Aragon
South
Charlie Lake - JV
Round 3&4
147-149
12/14
L
F 4-1 1:02
K. Matthews
---
Charlie Lake - JV
Round 2&3
147-149
12/14
W
F 5-8 1:42
Z. Risner
Rawlins
Charlie Lake - JV
Round 2&3
147-149
12/14
L
F 8-6 3:46
T. Cline
Poudre
Charlie Lake - JV
Round 1
147-149
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/02
L
F 4-0 0:35
J. Sayaloune
---
Southeast Team Duals 2019
Placement (12 Team)
138
02/02
L
TF 16-1 3:51
R. Karr
---
Southeast Team Duals 2019
Round 4 (12 Team)
138
02/02
L
F 2-3 2:00
D. Stewart
Chadron
Southeast Team Duals 2019
Round 2 (12 Team)
138
01/25
L
TF 22-6 4:20
A. Coberly
Newcastle/Upton
2019 Ron Thon Memorial JV Tournament
WB Rd 4 64-man
132
01/25
W
F 5-0 1:57
T. Timmons
Powell
2019 Ron Thon Memorial JV Tournament
Rd 4 Champ, Rd 3 WB 64-man WB Rd 2 32-man
132
01/25
W
F 0-0 1:25
J. Taylor
Big Piney
2019 Ron Thon Memorial JV Tournament
Rd 2 Champ WB Rd 1 32-man, WB Rd 2 64-man
132
01/25
L
MD 12-0
S. Bates
Cheyenne Central
2019 Ron Thon Memorial JV Tournament
Round 1-2
132
01/19
L
TF 17-0 2:00
T. Peavler
Star Valley
2019 Lander Valley Second Chance
Round 3
132A
01/19
L
F 14-3 2:36
N. Dowling
Douglas
2019 Lander Valley Second Chance
Round 2
132A
01/19
L
F 2-0 0:42
B. Deming
Cody
2019 Lander Valley Second Chance
Round 1
132A
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024