Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Chandler Lynn
Results
High School Results
Season
2020-2021
2019-2020
2018-2019
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
L
DEC 3-2
D. Miller
Pepperell
GHSA State Championships
Third Place
2A-170
02/11
W
DEC 2-1
T. White
Elbert County
GHSA State Championships
Cons Semi (24 Man)
2A-170
02/11
W
F 20-7 4:53
T. Waller
Swainsboro
GHSA State Championships
Cons Quarters (24 Man)
2A-170
02/09
W
TF 17-2 4:37
L. Graham
Lovett School
GHSA State Championships
Semi & 3rd WB (24 Man)
2A-170
02/09
W
DEC 10-6
E. Johnson
Dade County
GHSA State Championships
Quarters & 2nd WB (24 Man)
2A-170
02/09
W
F 6-2 1:27
J. Whisenhunt
Union County
GHSA State Championships
1st Wrestleback (24 Man)
2A-170
02/09
L
DEC 7-3 TB1
L. Gilbert
---
GHSA State Championships
Round 2 Champ Round of 16
2A-170
02/06
W
F 9-2 2:56
C. Bloodworth
Washington County HS
GHSA Class 2A Area 2
1st and 3rd
170
02/05
W
F 7-1 2:23
T. Waller
Swainsboro
GHSA Class 2A Area 2
Semis and WB3
170
01/30
W
F 2-0 1:49
R. Haynes
Banks County
GHSA STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
Semis & 1st WB (8 Team)
170
01/30
W
F 14-4 4:49
J. Spidle
Oglethorpe County
GHSA STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
Quarterfinals (8 Team)
170
01/15
W
F 4-0 2:24
R. Pointer
Vidalia
2021 2 AA Area Duals
Round 4 (6 Team)
170
01/15
W
F 8-2 3:10
T. Waller
Swainsboro
2021 2 AA Area Duals
Round 1 (6 Team)
170
01/15
W
TF 20-5 5:41
C. Bloodworth
Washington County HS
2021 2 AA Area Duals
Round 5 (6 Team)
170
01/15
W
MD 14-6
T. Baker
East Laurens
2021 2 AA Area Duals
Round 2 (6 Team)
170
12/12
W
TF 15-0 3:22
D. Townsel
Vidalia
Roll Tribe Duals
Round 3 (3 Team)
170
12/12
W
F 13-2 2:44
V. Lonon
Screven County
Roll Tribe Duals
Round 2 (3 Team)
170
12/12
W
F 4-1 1:36
M. Hackle
Swainsboro
Roll Tribe Duals
Round 1 (4 Team)
170
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/15
W
DEF 0-0
D. Campbell
Vidalia
GHSA State Championships
5/6 (All Class)
2A-160
02/15
L
DEC 3-1
R. Allen
Swainsboro
GHSA State Championships
Consolation Semis (All Class)
2A-160
02/14
L
DEC 2-1 TB1
L. Gilbert
Callaway
GHSA State Championships
Semifinals (All Class)
2A-160
02/13
W
DEC 9-7
T. Morris
Bremen
GHSA State Championships
Quarterfinals (16 Man)
2A-160
02/08
W
DEC 7-2
D. Campbell
Vidalia
GHSA Class 2A Section A
Placement (16 Man)
160
02/08
W
F 15-2 4:42
T. Baker
East Laurens
GHSA Class 2A Section A
Semis & 3rd WB (16 Man)
160
02/07
W
TF 20-5 5:21
Z. Frankel
Oglethorpe County
GHSA Class 2A Section A
Quarters & 1st WB (16 Man)
160
02/01
W
DEC 4-2
D. Campbell
Vidalia
1AA Area Traditional
Placement Matches (8 Man)
160
02/01
W
DEC 2-1
R. Allen
Swainsboro
1AA Area Traditional
Semis & 1st WB (8 Man)
160
02/01
W
F 2-0 1:11
T. Lambert
Jeff Davis HS
1AA Area Traditional
Quarterfinals (8 Man)
160
01/25
L
F 4-0 3:26
C. White
Ware County
2020 Sweet Onion Memorial
4th Wrestleback (16 Man)
160
01/25
W
FOR 0-0
C. Taylor
Berrien County
2020 Sweet Onion Memorial
Semis & 3rd WB (16 Man)
160
01/25
W
DEC 6-4
A. Calles
Tift County
2020 Sweet Onion Memorial
2nd Wrestleback (16 Man)
160
01/25
L
DEC 3-1
K. Tyre
Pierce County HS
2020 Sweet Onion Memorial
Quarters & 1st WB (16 Man)
160
01/24
W
F 4-1 1:23
M. Leschak
Dodge County
2020 Sweet Onion Memorial
Round 1 (16 Man)
160
01/16
W
F 6-0 5:40
Q. WHITE
Elbert County
GHSA STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
1st & 3rd (16 Team)
160
01/16
W
DEC 8-2
D. Keaton
Bremen
GHSA STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
4th Wrestleback (16 Team)
170
01/08
W
F 0-0 0:56
T. Lambert
Jeff Davis HS
1AA Area Duals
Placement (4 Team)
160
01/08
L
DEC 7-6
D. Campbell
Vidalia
1AA Area Duals
Semis (4 Team)
160
01/08
L
DEC 16-11
T. Courson
Berrien County
1AA Area Duals
Round 1 (3 Team)
160
01/08
W
F 2-0 1:41
S. Davis
Fitzgerald
1AA Area Duals
Round 3 (3 Team)
160
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/09
L
FOR 0-0
D. Miles
Jeff Davis
GHSA Class 2A Section A
4th Wrestleback (16 Man)
152
02/09
L
DQ 1-2
C. Young
Lamar County
GHSA Class 2A Section A
Semis & 3rd WB (16 Man)
152
02/09
L
DQ 0-0
C. Taylor
Berrien
GHSA Class 2A Section A
Placement (16 Man)
152
02/09
W
F 5-1 4:31
E. Sharpe
Pepperell
GHSA Class 2A Section A
Quarters & 1st WB (16 Man)
152
02/02
W
DEC 12-7
C. Taylor
Berrien County
1AA Area Traditional
Placement Matches (8 Man)
152
02/02
W
F 2-0 2:52
C. Preston
Bacon County
1AA Area Traditional
Semis & 1st WB (8 Man)
152
01/26
L
DEC 16-9 TB1
S. Houston
Harlem
Sweet Onion Memorial
Semis & 4th WB (18 Man)
160
01/26
W
DEC 3-0
R. Locklear
Cartersville
Sweet Onion Memorial
3rd Wrestleback (18 Man)
160
01/26
L
DEC 6-4
J. Howard
Ware County
Sweet Onion Memorial
Quarters & 2nd WB (18 Man)
160
01/25
W
DEC 14-8
M. Hackle
Swainsboro
Sweet Onion Memorial
Champ Round 2 (18 Man)
160
01/25
W
F 11-3 5:27
R. Locklear
Cartersville
Sweet Onion Memorial
Champ Round 1 (18 Man)
160
01/17
W
DEC 8-7
D. Johnson
---
GHSA STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
Quarters & 1st WB (16 Team)
160
01/17
L
F 9-4 5:41
C. Williams
---
GHSA STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
1st & 3rd (16 Team)
160
01/17
W
F 2-0 0:46
D. Willingham
Vidalia
GHSA STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
4th Wrestleback (16 Team)
160
01/12
W
F 2-0 0:40
T. Lambert
Jeff Davis HS
1AA Area Duals
Round 3 (3 Team)
160
01/12
W
F 2-0 1:33
C. Taylor
Berrien County
1AA Area Duals
Round 2 (3 Team)
160
01/12
W
F 2-0 0:34
D. Willingham
Vidalia
1AA Area Duals
Finals (2 Team)
160
12/29
L
F 10-5 4:29
D. Robinson
Pope
Hook `EM Holiday Clash at Lambert
5th WB
160
12/29
W
F 7-3 3:34
Z. Moore
South Forsyth
Hook `EM Holiday Clash at Lambert
4th Wrestleback (32 Man)
160
12/29
W
F 4-1 0:52
D. Roque
North Hall
Hook `EM Holiday Clash at Lambert
3rd Wrestleback
160
12/28
W
F 4-1 0:35
J. Dyess
Lassiter
Hook `EM Holiday Clash at Lambert
2nd Wrestleback (32 Man)
160
12/28
L
DEC 8-4
N. Fazzone
H. F Byrnes
Hook `EM Holiday Clash at Lambert
Round 2 Champ & WB (32 Man)
160
12/28
W
F 10-3 3:53
W. Barlow
Flowery Branch
Hook `EM Holiday Clash at Lambert
Round 1 (32 Man)
160
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024