Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:50 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Elias Johnson
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Conestoga
Olympus
Olympus
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/11
W
DEC 16-10
G. Cervantes
Nebraska City
Syracuse Middle School Tourney
Round 5
Weight Class 19
02/27
L
F 2-0 0:34
C. Gates
---
Logan View/NCC Tournament (2024)
2nd Wrestleback (8 Man)
184-188
02/23
W
F 2-0 0:46
B. Klein
JCC
Falls City Middle School Invitational
Finals (8 Man)
182-192
02/22
L
F 2-0 0:35
G. Schuetz
Pawnee City
Falls City Middle School Invitational
Quarterfinals (8 Man)
182-192
02/14
W
Replay
F 5-0 1:49
R. Lloyd
Syracuse
Utah JV State
Placement rounds
193
02/14
L
Replay
F 7-4 3:12
C. Stosich
Lone Peak
Utah JV State
Round 9
193
02/14
L
Replay
F 5-2 1:56
J. Hernandez
Mountain Ridge
Utah JV State
Round 8
193
02/14
W
Replay
DEC 8-5
C. Curtis
Davis
Utah JV State
Round 6
193
02/13
W
Replay
F 2-0 0:54
D. Aden
Lone Peak
Utah JV State
Round 4
193
02/13
W
Replay
MD 16-7
R. Lloyd
Syracuse
Utah JV State
Round 2
193
02/13
W
Replay
F 4-0 1:25
K. Kimber
Box Elder
Utah JV State
Round 1
193
02/03
L
F 4-4 2:37
J. Stanworth
Alta
2024 UHSAA 5A Boys Division B
Semis & 5th WB (32 Man)
190
02/03
L
DEC 8-6
C. Shauerhamer
Cedar Valley
2024 UHSAA 5A Boys Division B
4th Wrestleback (32 Man)
190
02/03
W
F 11-4 2:30
M. Howard
Cedar Valley
2024 UHSAA 5A Boys Division B
Quarters & 3rd WB (32 Man)
190
02/02
L
F 2-0 1:10
L. Andtbacka
Skyline
2024 UHSAA 5A Boys Division B
Champ Round 2 & WB (32 Man)
190
01/06
W
DEC 10-4
P. Call
Box Elder
Richardson Memorial JV 2024
Round 10 (Placement)
190
01/06
W
F 6-1 1:05
E. West
Layton
Richardson Memorial JV 2024
Round 9 (Conso semis)
190
01/06
L
DEC 9-7 SV
S. Huerta
Mountain Crest
Richardson Memorial JV 2024
Round 8 (Semis & WB)
190
01/06
W
F 2-0 0:53
K. Kimber
Box Elder
Richardson Memorial JV 2024
Round 6 (Quarters & WB)
190
01/05
W
F 9-3 3:46
T. Mills
Evanston
Richardson Memorial JV 2024
Round 4 (Champ & WB)
190
12/27
W
F 2-0 0:03
R. Cannon
Lehi
Battle Royale - High School
Placement
190
12/27
L
F 8-8 3:00
J. Talamontes
Hunter
Battle Royale - High School
Round 2
190
12/27
L
F 7-0 4:21
B. Walker
Hunter
Battle Royale - High School
Round 1
190
12/21
L
F 2-0 1:20
L. Allen
West Jordan
West Jordan @ Olympus
Round 1
190
12/20
W
F 2-0 0:34
C. Albright
Clearfield
Clearfield @ Olympus
Round 1
190
12/14
W
F 2-0
I. Pikula
West
Olympus @ West
Round 1
190
12/14
L
F 2-0
N. Hernandez
West
Olympus @ West
Round 1
190
12/08
L
F 5-2 1:24
C. Robinson
Corner Canyon
Corner Canyon Cup Duals
Round 3 (6 Team)
190
12/08
L
F 5-1 1:18
J. Bott
Davis
Corner Canyon Cup Duals
Round 1 (6 Team)
190
12/08
L
F 5-0 1:50
A. Liechty
Evanston
Corner Canyon Cup Duals
Round 2 (6 Team)
190
12/08
L
F 4-1 2:30
L. Andtbacka
Skyline
Skyline @ Olympus
Round 1
190
12/02
W
FOR 0-0
J. Aguliar
Taylorsville
The Gauntlet
Round 9 (10 Man)
190
12/02
W
FOR 0-0
C. Olschewski
Hunter
The Gauntlet
Round 8 (10 Man)
190
12/02
L
F 4-0 2:22
E. Pensamiento
Green Canyon
The Gauntlet
Round 7 (10 Man)
190
12/02
L
F 7-8 4:30
M. Martell
Olympus
The Gauntlet
Round 6 (10 Man)
190
12/01
L
F 4-1 1:11
K. Paea
Hunter
The Gauntlet
Round 4 (10 Man)
190
12/01
L
F 3-2 2:51
T. Poppleton
Mountian Crest
The Gauntlet
Round 3 (10 Man)
190
12/01
L
F 10-9 4:59
K. Fisher
Mountian Crest
The Gauntlet
Round 2 (10 Man)
190
11/22
L
F 4-0 0:58
M. Cambell
Kearns
GSD HS Championships (Boys)
1st & 3rd (16 Man)
190
11/22
W
F 8-0 5:36
B. Wakefield
Skyline
GSD HS Championships (Boys)
Semis & 3rd WB (16 Man)
190
11/22
W
F 2-0 1:20
A. Gull
Kearns
GSD HS Championships (Boys)
Quarters & 1st WB (16 Man)
190
11/22
W
F 5-0 1:43
E. Ward
Cyprus
GSD HS Championships (Boys)
Round 1 (16 Man)
190
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/14
L
Replay
DEC 4-3
C. Davidson
Pleasant Grove
Utah JV State
Round 6 Champ (rd 16) & Conso
193
02/14
W
DEC 2-1
B. Morzelewski
Brighton
Utah JV State
Round 5 WB
193
02/13
L
Replay
F 3-4 2:27
K. Richards
Box Elder
Utah JV State
Round 2 Champ & WB
193
02/04
L
F 3-2 1:46
L. Andtbacka
Skyline
2023 UHSAA 5A Boys Division A
Quarters & 3rd WB (32 Man)
190
02/04
W
F 8-3 2:56
I. Szykowny
Stansbury
2023 UHSAA 5A Boys Division A
2nd Wrestleback (32 Man)
190
02/03
L
F 5-1 0:51
L. Shurtleff
---
2023 UHSAA 5A Boys Division A
Champ Round 2 & WB (32 Man)
190
02/03
W
F 9-5 3:29
J. Hockersmith
Park City
2023 UHSAA 5A Boys Division A
Champ Round 1 (32 Man)
190
01/20
W
F 5-0 3:48
M. Blackwell
Murray
Olympus @ Murray
Round 1
190
01/14
W
F 8-2 1:01
C. Jamieson
Davis
Hunter Duels JV 2023
Round 3 (3 Man)
192
01/13
W
F 0-0
L. Reyes
Hunter
Hunter Duels JV 2023
Round 2 (3 Man)
192
01/12
W
DEC 11-5
T. Wheat
Highland
Highland @ Olympus
Round 1
190
01/06
L
DEC 7-4
M. Blackwell
Murray
Richardson Memorial JV 2023
Round 5 (WB)
190
01/06
L
F 2-0 1:36
D. Benson
Mountain Crest
Richardson Memorial JV 2023
Round 4 (Champ & WB)
190
01/06
W
DEC 6-5
P. Call
Box Elder
Richardson Memorial JV 2023
Round 2 (Champ & WB)
190
12/20
W
DEC 10-5
G. Brady
Juan Diego Catholic
2022 Holiday Brawl at Providence Hall
Round 3
183-197
12/20
W
F 2-0 0:46
N. Braga
Providence Hall
2022 Holiday Brawl at Providence Hall
Round 2
183-197
12/20
W
F 4-2 3:13
H. Landers
Juan Diego Catholic
2022 Holiday Brawl at Providence Hall
Round 1
183-197
12/10
W
DEC 3-1 SV
O. Garcia
South Summit
AK Duals JV Round Robin
Round 5 (5 Man)
188-191
12/10
L
FOR 0-0
J. Gonzalez
Kearns
AK Duals JV Round Robin
Round 4 (5 Man)
188-191
12/10
L
F 3-2 1:19
L. Buckner
Copper Hills
AK Duals JV Round Robin
Round 3 (5 Man)
188-191
12/10
L
F 2-2 0:46
M. Alger
Riverton
AK Duals JV Round Robin
Round 2 (5 Man)
188-191
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024