Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Ethan Borer
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
Nebraska Team Quest
Valentine
Valentine
Valentine High School
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/10
L
F 0-5 1:34
T. Hancock
Concordia Wrestling Club
2024 AAU State Nebraska
Quarters & 3rd WB (32 Man)
120
03/10
W
DEC 4-0
N. Smith
FAIRBURY
2024 AAU State Nebraska
2nd Wrestleback (32 Man)
120
03/10
L
F 2-0 1:12
F. Wallace
Gering Grinders
2024 AAU State Nebraska
Round 2 Champ & WB (32 Man)
120
02/01
W
F 2-0 0:52
R. Diaz
Broken Bow
Southwest Conference 2024
JV Round 3
120-JV
02/01
W
F 2-0 0:34
E. Boner
McCook
Southwest Conference 2024
JV Round 2
120-JV
01/28
L
F 9-0 3:46
C. Horner
Loomis
2024 Ainsworth Invite
Round 2
120
01/27
L
F 4-8 3:36
P. Wellnitz
Hay Springs
2024 Ainsworth Invite
Round 5
120
01/27
W
F 2-0 0:30
M. Hood
Burke/Gregory
2024 Ainsworth Invite
Round 4
120
01/24
W
F 4-0 3:20
R. Diaz
Broken Bow
Broken Bow, Gothenburg, Valentine Triangular
Round 1
120
01/20
L
F 4-1 3:50
H. Taylor
Alliance
Chadron Invitational 2024
Round 5
120JV
01/20
W
F 4-3 4:58
L. Hubbell
Alliance
Chadron Invitational 2024
Round 3
120JV
01/05
W
F 5-0 0:55
W. Benes
McCook
Gothenburg JV Invite
Round 3
120C
01/04
W
F 5-0 2:05
J. Lopez
Lexington
Gothenburg JV Invite
Round 2
120C
01/04
L
F 6-2 2:04
A. Solomon
Kearney
Gothenburg JV Invite
Round 1
120C
12/08
L
F 2-1 1:49
J. Vanarsdall
Hershey
Wood River Invite
Round 3
120
12/08
W
F 11-0 2:06
B. Muller
St. Paul
Wood River Invite
Round 2
120
12/08
L
F 0-2 3:44
H. Bonilla
Wood River
Wood River Invite
Round 1
120
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/02
L
Replay
DEF 6-3 2:35
C. Ritz
Golden Eagles
Midwest Classic Nationals 2023
Round 2 Champ & WB (32 Man)
113
04/02
L
Replay
F 6-0 2:36
T. Eversman
Thompson Valley Wrestling Club
Midwest Classic Nationals 2023
Round 1 (32 Man)
113
03/12
L
F 2-1 0:54
N. Soe
Bryan Youth Wrestling Club
2023 AAU State Nebraska
2nd Wrestleback (32 Man)
120
03/11
L
F 2-0 0:27
D. Nuttelman
CCO
2023 AAU State Nebraska
Round 1 (32 Man)
120
02/11
L
F 5-5 4:20
B. Olson
West Holt
NSAA Class C District 4
Semis and WB3
120
02/11
W
MD 9-0
E. Mueting
Kearney Catholic
NSAA Class C District 4
2nd Wrestleback (16 Man)
120
02/10
L
F 2-0 1:24
C. Horner
Loomis/Bertrand
NSAA Class C District 4
Quarters and WB1
120
02/10
W
MD 11-0
J. Hajny
Red Cloud/Blue Hill
NSAA Class C District 4
Round 1
120
02/02
L
F 5-0 1:42
B. Bussinger
Cozad
Southwest Conference 2023
Round 5
120
02/02
L
F 4-1 1:54
C. Watson
Broken Bow
Southwest Conference 2023
Round 2
120
01/21
L
F 4-4 2:58
C. Block
Chadron
Chadron Invite 2023
Round 3
120
01/21
L
F 2-0 1:08
C. Clements
Newell
Chadron Invite 2023
Round 1
120
01/20
L
F 5-0 1:58
G. Duetsch
Mead
Chadron Duals 2023
Round 3 (8 Team)
120
01/20
L
F 2-0 1:30
B. Renfro
Ogallala
Chadron Duals 2023
Round 1 (8 Team)
120
01/13
L
DEC 4-0
J. Williams
Valentine
West Holt Invitational 2022-2023
Round 4
113
01/13
L
F 10-4 4:34
O. Chaffin
Burwell
West Holt Invitational 2022-2023
Round 2
113
01/12
L
F 4-0 2:24
K. Margritz
Gothenburg
Valentine @ Gothenburg
Round 1
113
01/07
L
F 2-10 4:36
G. Mauch
Boone Central
Norm Manstedt Boys Invitational
Placement
113
01/07
L
F 6-1 2:41
I. Ciro
York
Norm Manstedt Boys Invitational
Semi
113
01/07
L
F 2-0 1:24
S. Meier
Lincoln East
Norm Manstedt Boys Invitational
Quarters
113
01/06
L
F 2-0 0:51
A. Wintz
Battle Creek
Norm Manstedt Boys Invitational
Round 5
113
01/06
W
DEC 6-1
E. Mueting
Kearney Catholic
Norm Manstedt Boys Invitational
Round 4
113
01/06
W
DEC 4-0
C. Pfeil
Pierce
Norm Manstedt Boys Invitational
Round 1
113
12/03
L
F 4-0 1:49
G. Eschiti
Wilber-Clatonia
O`Neill Invite
Round 5
113
12/03
W
F 5-1 2:31
J. LaMere
Wilber-Clatonia
O`Neill Invite
Round 4
113
12/03
W
F 7-0 4:53
A. Keogh
West Holt High School
O`Neill Invite
Round 3
113
12/03
L
DEC 8-7 UTB
Z. Abler
---
O`Neill Invite
Round 1
113
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/12
L
F 2-0 0:30
A. Hobbs
Mitchell
NSAA Class C District 4
Consi Semis
106
02/12
W
MD 11-2
M. Sughroue
Kearney Catholic
NSAA Class C District 4
Semis and WB3
106
02/11
L
F 2-0 0:55
E. Elliott
Hershey
NSAA Class C District 4
Quarters and WB1
106
02/03
L
F 7-0 2:08
C. Wahlgren
Gothenburg
Southwest Conference 2022
2nd Wrestleback (8 Man)
106
02/03
L
F 4-1 1:20
H. Reed
Minden
Southwest Conference 2022
Quarterfinals (8 Man)
106
01/29
L
F 4-0 1:38
J. Anderson
---
2022 Ainsworth Invitational
Round 4
106
01/29
L
F 2-0 0:59
D. Lovejoy
Central City
2022 Ainsworth Invitational
Round 2
106
01/22
L
F 9-2 4:05
J. Anderson
Hay Springs
Chadron Invite 2022
Semis & 3rd WB (16 Man)
106
01/22
L
F 3-2 1:20
C. Clements
Newell
Chadron Invite 2022
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
01/21
L
F 2-0 0:35
C. Gamino
---
Chadron Duals 2022
Placement Matches (8 Team)
106
01/21
W
MD 9-1
B. Renfro
---
Chadron Duals 2022
Round 1 (8 Team)
106
01/21
L
F 2-0 1:10
L. Hubbell
Alliance
Chadron Duals 2022
Round 2 (8 Team)
106
01/21
W
F 2-0 0:49
F. Smith
Campbell County
Chadron Duals 2022
Round 3 (8 Team)
106
01/07
W
MD 16-5
N. Johnson
Archbishop Bergan
Norm Manstedt Boys Invitational
Round 5
106
01/07
L
F 4-1 0:42
R. Jr.
Battle Creek
Norm Manstedt Boys Invitational
Round 2
106
01/07
L
F 6-2 3:27
B. Williams
Tekamah-Herman
Norm Manstedt Boys Invitational
Round 1
106
12/18
L
FOR 0-0
H. Kahler
Winner
Valentine Tournament
Round 5 Saturday
106
12/17
L
F 2-0 0:33
D. Naylor
Lexington
Valentine Tournament
Round 4 Friday
106
12/11
W
F 2-0 1:39
D. Merrival
Pine Ridge
Gordon-Rushville Invite 2021
Semis WB
106
12/11
L
F 2-0 1:53
J. Forsen
---
Gordon-Rushville Invite 2021
16 Cons
106
12/11
L
F 4-3 3:27
J. Anderson
---
Gordon-Rushville Invite 2021
Round 1
106
12/04
L
F 4-1 1:51
R. Jr.
Battle Creek High School
O`Neill Invite
Round 4
106
12/04
L
F 8-0 1:41
K. Schindler
---
O`Neill Invite
Round 3
106
12/04
L
F 3-2 1:27
D. Parks
---
O`Neill Invite
Round 2
106
12/04
L
F 4-0 2:36
K. Kloke
David City
O`Neill Invite
Round 1
106
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024