Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Chase kaczor
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
North Central
North Central
North Central Knights
Western edge
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 5-0 1:51
R. Hill
Arapahoe
NSAA Class D District 3
Quarters and WB3
150
02/09
W
DEC 4-2
I. Hemenway
Elgin Public/Pope John
NSAA Class D District 3
Round 3
150
02/09
L
F 0-0 2:25
C. Gillming
Pleasanton
NSAA Class D District 3
Round 2
150
02/09
W
DEC 4-1
C. Padrnos
Sumner-Eddyville-Miller
NSAA Class D District 3
Round 1
150
02/02
L
F 6-5 4:32
S. Lautenschlager
Bishop Neumann
Clarkson-Leigh Invite
Round 2
150
02/02
L
F 5-0 2:19
K. Gardner
Osmond
Clarkson-Leigh Invite
Round 1
150
01/30
L
DEC 4-0
T. Kohl
Hyannis
ST Knights Invite 2024
Round 4
150
01/30
W
DEC 6-5
A. Albrecht
North Central
ST Knights Invite 2024
Round 3
150
01/30
L
DEC 6-0
J. Wells
Anselmo Merna
ST Knights Invite 2024
Round 2
150
01/30
W
F 2-0 1:02
C. Rooney
Sandhills Valley
ST Knights Invite 2024
Round 1
150
01/28
L
F 4-0 2:57
C. Bohr
Loomis
2024 Ainsworth Invite
Round 2
150
01/27
L
DEC 6-4
T. Kohl
Hyannis
2024 Ainsworth Invite
Round 4
150
01/25
L
F 4-0 2:23
K. Payne
Neligh-Oakdale
NVC Conference Duals
Round 2 (4 Team)
150
01/25
L
F 2-0 0:51
M. McFarland
Elkhorn Valley
NVC Conference Duals
Round 1 (4 Team)
150
01/25
L
F 4-2 3:40
L. Veik
Elgin Public Pope John
NVC Conference Duals
Finals (2 Team)
150
01/24
W
DEC 8-6
L. Kester
Summerland
Summerland/EPPJ/North Central TRI
Round 3 (3 Team)
150
01/24
W
F 10-2 4:16
J. Barlow
Elgin Public/Pope John
Summerland/EPPJ/North Central TRI
Round 2 (3 Team)
150
01/20
L
DEC 6-2
A. Jackman
Ainsworth
Neligh-Oakdale Invite 2024
round 2
150
01/20
L
F 10-2 2:51
L. Veik
Elgin Public/Pope John
Neligh-Oakdale Invite 2024
round 1
150
01/05
L
F 0-0 3:39
J. Hanvey
Creighton
Burwell Wrestling Invitational
Round 4
150
01/05
W
DEC 5-2
P. Mbutshitshi
Nebraska Christian
Burwell Wrestling Invitational
Round 3
150
01/05
L
F 4-0 3:29
R. Brown
Bertrand
Burwell Wrestling Invitational
Round 2
150
12/09
L
DEC 8-1
K. Dowse
Twin Loup
Anselmo-Merna Coyote Invitational
Round 6
150
12/09
W
DEC 9-6
C. Fote
Paxton
Anselmo-Merna Coyote Invitational
Round 4
150
12/09
W
DEC 8-4
W. Potter
Lexington JV
Anselmo-Merna Coyote Invitational
Round 2
150
12/02
L
F 2-0 1:42
J. Kraus
Mullen
Mullen Bronco Invite
Round 5
150
12/02
W
MD 9-1
S. Quigley
Bridgeport
Mullen Bronco Invite
Round 4
150
12/02
W
F 0-0
T. Kaupp
North Central
Mullen Bronco Invite
Round 3
150
12/02
L
DEC 2-1
M. Painter
Ainsworth
Mullen Bronco Invite
Round 2
150
12/02
W
F 2-0 0:42
A. Lambert
Sandhills Valley
Mullen Bronco Invite
Round1
150
12/01
L
F 5-4 3:30
N. Shurter
Ainsworth
North Central @ Ainsworth
Round 1
165
12/01
L
F 2-0 1:32
T. Brown
Burwell
North Central @ Burwell
Round 1
165
12/01
L
F 0-0
K. Jelinek
West Holt
Quad @ Burwell
Round 1
165
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/29
W
F 5-0 2:17
C. Hanson
Madison
Legends Camp Gothenburg - 2023
Round 7 (8 Man)
Bracket 31
06/29
L
F 2-0 1:27
J. Bailey
Boone Central
Legends Camp Gothenburg - 2023
Round 6 (8 Man)
Bracket 31
06/29
W
FOR 0-0
F. DeHart
Bennington Wrestling
Legends Camp Gothenburg - 2023
Round 5 (8 Man)
Bracket 31
06/29
L
F 4-0 2:54
B. Osantowski
David City
Legends Camp Gothenburg - 2023
Round 4 (8 Man)
Bracket 31
06/29
L
F 2-0 2:04
W. Miller
Aquinas 2
Legends Camp Gothenburg - 2023
Round 3 (8 Man)
Bracket 31
06/29
W
F 2-0 2:12
N. Geerts
Millard South
Legends Camp Gothenburg - 2023
Round 2 (8 Man)
Bracket 31
06/29
L
F 7-0 2:45
B. Wiseman
Adams Central
Legends Camp Gothenburg - 2023
Round 1 (8 Man)
Bracket 31
03/11
L
F 4-2 2:28
J. White
David City Outlaws Wrestling
2023 AAU State Nebraska
2nd Wrestleback (64 Man)
160
03/11
L
F 4-0 2:13
C. Bailey
Holdrege
2023 AAU State Nebraska
Round 1 (64 Man)
160
02/03
L
F 2-0 0:51
B. Orta
East Butler
Clarkson-Leigh Invite
Semis & 3rd WB (16 Man)
145
02/03
W
DEC 9-6
B. Allen
Millard North JV
Clarkson-Leigh Invite
2nd Wrestleback (16 Man)
145
02/03
L
F 2-0 1:05
M. Kelly
---
Clarkson-Leigh Invite
Round 1 (16 Man)
145
01/24
L
F 4-0 2:18
M. Umphress
Summerland
NVC Conference Duals
Round 3 (4 Team)
160
01/24
L
F 2-4 0:48
D. Schmoldt
Neligh-Oakdale
NVC Conference Duals
Round 2 (4 Team)
160
01/24
L
F 2-0 0:45
T. Smith
Elkhorn Valley
NVC Conference Duals
Round 1 (4 Team)
152
01/24
L
F 2-0 0:33
I. Pistulka
West Holt
NVC Conference Duals
Finals (2 Team)
160
01/21
L
DEC 3-1
B. Mutum
Elkhorn Valley
Neligh-Oakdale Invite
1st/2nd
145 B
01/21
W
F 4-1 1:51
J. Wingebach
Mullen
Neligh-Oakdale Invite
consi semi
145 B
01/21
W
F 3-3 2:28
S. Jenkins
Summerland
Neligh-Oakdale Invite
Round 2
145 B
01/21
W
F 2-0 0:37
M. Smith
Fullerton
Neligh-Oakdale Invite
Round 1
145 B
01/15
W
DEC 12-8
J. Wingebach
Mullen
ST Knights Invite 2023
Round 5
145 B
01/14
W
MD 10-2
A. Woods
Cambridge
ST Knights Invite 2023
Round 4
145 B
01/14
L
F 2-2 1:36
D. Handley
South Loup
ST Knights Invite 2023
Round 2
145 B
01/13
L
DEC 6-0
E. Cozad
Valentine
West Holt Invitational 2022-2023
Round 2
145
01/13
L
F 8-2 5:10
B. Bolander
Burke/Gregory
West Holt Invitational 2022-2023
Round 1
145
01/07
L
F 10-3 4:00
J. Schwartz
St. Paul
Burwell Invitational WrestlingTournament
Round 6
145 B
01/06
W
F 2-0 1:12
J. Jackson
Wood River
Burwell Invitational WrestlingTournament
Round 2
145 B
12/09
L
F 2-0 3:47
C. Buss
Burwell
Twin Loup
Round 2
145
12/09
L
F 5-0 1:58
K. Payne
Neligh-Oakdale
Twin Loup
Round 1 (16 Man)
145
12/03
L
F 0-0 1:56
D. Jones
Ainsworth
Mullen Bronco Invite
Round 3
145
12/03
L
F 2-0 1:20
T. Porter
Anselmo-Merna
Mullen Bronco Invite
Round 2
145
12/03
W
F 5-2 2:40
B. Wilson
South Platte
Mullen Bronco Invite
Round1
145
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024