Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Owen Rombach
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2022-2023
2021-2022
2019-2020
Team Name
Phoenix Mat Club
Phoenix mat club
South Medford Mat Club
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/29
L
Replay
TF 17-2 2:15
M. McQuistan
Tombey
OWA Kids Folkstyle State Championships
6th Wrestleback (64 Man)
77
01/29
L
Replay
F 9-0 2:10
A. Baumgartner
Tombey
OWA Kids Folkstyle State Championships
Quarters & 5th WB (64 Man)
77
01/28
W
Replay
DEC 6-5
R. Lee
Legacy Elite Wrestling Club
OWA Kids Folkstyle State Championships
Round 4 Champ & WB (64 Man)
77
01/28
W
Replay
F 5-0 1:25
W. Walcher
Nestucca Valley Wrestling Club
OWA Kids Folkstyle State Championships
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
77
01/07
L
F 2-0 0:55
K. Carter
North Valley Jr Knights
Oregon Classic Qualifier Southern
Placement Matches (8 Man)
77
01/07
W
F 2-4 1:31
Q. Leonardo
Eagle Point Youth Wrestling Cl
Oregon Classic Qualifier Southern
2nd Wrestleback (8 Man)
77
01/07
W
DEC 9-5
D. Webb
Illinois Valley Youth Wrestlin
Oregon Classic Qualifier Southern
Semis & 1st WB (8 Man)
77
01/07
L
DEC 8-5
A. Archy
Hidden Valley Mat Club
Oregon Classic Qualifier Southern
Quarterfinals (8 Man)
77
12/31
L
F 0-0
N. Chavez
Mustang Wrestling Club
Eagle Point Youth Wrestling Tournament
Round 3
70-72
12/31
L
MD 13-5
U. Mandera
Roseburg Mat club
Eagle Point Youth Wrestling Tournament
Round 2
70-72
12/31
W
F 0-0
G. Penney
Eagle Point Youth Wrestling Cl
Eagle Point Youth Wrestling Tournament
Round 1
70-72
12/10
L
F 8-2 5:34
N. Chavez
Mustang Wrestling Club
Mustang Classic
Round 3 (4 Man)
69-76
12/10
L
F 7-0 0:35
T. Conn
---
Mustang Classic
Round 2 (4 Man)
69-76
12/10
L
TF 16-1 0:02
K. Carter
North Valley Jr. Knights Wrest
Mustang Classic
Round 1 (4 Man)
69-76
12/03
L
F 4-2 3:00
M. Sells
North Medford Youth Wrestling
Tripp Thompson Memorial 2022
Round 5
71
12/03
W
F 9-6 2:24
A. Russell
North Valley Jr. Knights Wrest
Tripp Thompson Memorial 2022
Round 4
71
12/03
L
DEC 7-1
B. Barter
Eureka Militia/IOC
Tripp Thompson Memorial 2022
Round 2
71
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/29
L
DEC 4-2 SV
B. Stonehouse
Rock of Redmond
Oregon Kids State Championships 2022
Rnd 3
63
01/29
L
DEC 7-0
C. King
Scappoose Mat Club
Oregon Kids State Championships 2022
Rnd 2
63
01/08
L
TF 15-0 2:15
K. Carter
Southern Oregon Strong
Oregon Classic Qualifier Southern
Semis & 3rd WB (16 Man)
67
01/08
L
F 5-0 0:31
C. Archibald
Legacy Elite Wrestling Club
Oregon Classic Qualifier Southern
Quarters & 1st WB (16 Man)
67
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/19
L
DEC 11-6
J. Ravia
Dayton Wrestling Club
Oregon Classic Kids Tournament 2020
2nd Wrestleback (16 Man)
45
01/19
L
F 2-0 0:16
A. Adams
Salem Elite Mat Club
Oregon Classic Kids Tournament 2020
Quarters & 1st WB (16 Man)
45
01/11
W
F 12-1 2:15
C. Wells
Basin Bulldogs youth wrestling
Southern Oregon Classic Qualifier 2020
Round 5 (5 Man)
45
01/11
W
F 2-0 0:22
J. Jamison
Junior Comet Wrestling
Southern Oregon Classic Qualifier 2020
Round 4 (5 Man)
45
01/11
L
DEC 8-4
C. DeVette
Eagle Point Youth Wrestling
Southern Oregon Classic Qualifier 2020
Round 2 (5 Man)
45
01/11
L
DEC 10-8
L. White
Illinois Valley Youth Wrestling
Southern Oregon Classic Qualifier 2020
Round 1 (5 Man)
45
12/07
W
F 2-0 0:19
J. Franklin
Junior comet wrestling
Cascade Christian Kids Tournament 2019
Round 5
43-43
12/07
L
DEC 9-5
L. White
Illinois Valley
Cascade Christian Kids Tournament 2019
Round 4
43-43
12/07
W
F 6-6 2:22
C. Stanley
Roseburg Mat Club /Umpqua Vall
Cascade Christian Kids Tournament 2019
Round 2
43-43
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020