Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-4 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Today · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Today · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Today · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Today · 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
Today · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Today · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Today · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Today · 2:00 PM UTC
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Today · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Today · 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Today · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Today · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Lucas White
Results
Videos
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2021-2022
2019-2020
Team Name
Basin Bulldog Youth Wrestling
East Pennsboro
Illinois Valley Youth Wrestling
Traditional
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/29
W
DEC 7-5
B. Hamman
Big Spring
CPWA West Novice Championship
Round 3 (4 Man)
Bracket 53
01/29
L
DEC 10-7
B. Arthur
Chambersburg
CPWA West Novice Championship
Round 2 (4 Man)
Bracket 53
01/29
W
MD 12-1
J. Castagneto
Mechanicsburg
CPWA West Novice Championship
Round 1 (4 Man)
Bracket 53
01/08
L
F 5-0 1:55
M. Temple
Legacy Elite Wrestling Club
Oregon Classic Qualifier Southern
Round 3 (4 Man)
56
01/08
L
DEC 4-1
J. Mahavong
Eagle Point Youth Wrestling Cl
Oregon Classic Qualifier Southern
Round 2 (4 Man)
56
01/08
L
F 2-0 0:37
G. Howard
Cottage Grove Wrestling Club
Oregon Classic Qualifier Southern
Round 1 (4 Man)
56
11/20
L
F 0-0 0:27
K. Clark-dean
---
Best of The West - Youth
Round 3 (4 Man)
53A
11/20
L
DEC 3-2
C. White
---
Best of The West - Youth
Round 2 (4 Man)
53A
11/20
L
DEC 10-4
G. Anderson
Roseburg Mat Club/ Umpqua vall
Best of The West - Youth
Round 1 (4 Man)
53A
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/19
L
DEC 10-5
G. Howard
Cottage grove mat club
Oregon Classic Kids Tournament 2020
Placement Matches (16 Man)
45
01/19
L
DEC 8-5
G. Harvey
---
Oregon Classic Kids Tournament 2020
4th Wrestleback (16 Man)
45
01/19
W
DEC 4-1
L. Sutch
Umpqua wrestling club
Oregon Classic Kids Tournament 2020
2nd Wrestleback (16 Man)
45
01/19
L
F 2-0 0:47
G. Howard
Cottage grove mat club
Oregon Classic Kids Tournament 2020
Quarters & 1st WB (16 Man)
45
01/19
W
F 4-2 2:25
R. Smith
Cowboy Mat Club
Oregon Classic Kids Tournament 2020
Semis & 3rd WB (16 Man)
45
01/19
W
DEC 8-4
C. DeVette
Eagle Point Youth Wrestling
Oregon Classic Kids Tournament 2020
Round 1 (16 Man)
45
01/11
W
DEC 8-6
C. DeVette
Eagle Point Youth Wrestling
Southern Oregon Classic Qualifier 2020
Round 5 (5 Man)
45
01/11
W
F 12-2 2:00
C. Wells
Basin Bulldogs youth wrestling
Southern Oregon Classic Qualifier 2020
Round 4 (5 Man)
45
01/11
W
F 2-0 0:39
J. Jamison
Junior Comet Wrestling
Southern Oregon Classic Qualifier 2020
Round 3 (5 Man)
45
01/11
W
DEC 10-8
O. Rombach
Phoenix Mat Club
Southern Oregon Classic Qualifier 2020
Round 1 (5 Man)
45
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022