Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Terry Trew
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
JCC
Johnson County Central
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
W
F 0-0 2:18
L. Vesely
Wilber-Clatonia
NSAA Class C District 2
Placements
165
02/10
W
F 5-2 3:27
C. Carney
Norfolk Catholic
NSAA Class C District 2
Consi Semis
165
02/10
L
DEC 8-4
B. Thomsen
St. Paul
NSAA Class C District 2
Semis and WB3
165
02/10
W
DEC 8-3
C. Redstrom
Raymond Central
NSAA Class C District 2
Quarters and WB1
165
02/02
W
F 8-9 3:16
J. Ridge
Weeping Water
ECNC Dual Invitational
Round 1 (6 Team)
165
02/02
W
DEC 7-0
K. Strecker
Falls City
ECNC Dual Invitational
Round 4 (6 Team)
165
02/02
W
F 6-2 1:06
O. Hall
Auburn
ECNC Dual Invitational
Round 5 (6 Team)
165
02/02
W
F 6-1 2:37
C. Herrington
Palmyra
ECNC Dual Invitational
Round 2 (6 Team)
165
01/27
W
F 5-0 1:36
P. Krenzien
Norris
Freeman Invite
Round 6
165
01/27
L
M FOR 0-0
L. McGrew
Lincoln Christian
Freeman Invite
Round 5
165
01/27
W
F 2-0 0:50
A. Schrieber
Southern
Freeman Invite
Round 4(a)
165
01/26
W
F 12-1 2:06
C. Pomajzl
Norris
Freeman Invite
Round 3
165
01/26
W
F 4-0 0:54
C. Troy
Cross County
Freeman Invite
Round 2
165
01/23
W
F 4-5 1:32
J. Williams
Republic County HS
Superior Invite 2024
Final Round (10 & 16)
165
01/23
W
F 4-0 1:56
G. Bergen
Sutton
Superior Invite 2024
Round 4 (10 & 16)
165
01/23
L
F 7-2 5:24
R. Arner
Fairbury
Superior Invite 2024
Round 4 (10 & 16)
165
01/22
W
F 7-2 3:09
J. Williams
Republic County HS
Superior Invite 2024
Round 2 (10 & 16)
165
01/22
W
F 11-3 2:49
A. Congdon-Meyer
Thayer Central
Superior Invite 2024
Round 1 (10 & 16)
165
01/20
L
MD 10-1
T. Stassines
Fillmore Central
Louisville High School Invite
round 6
165
01/20
W
F 4-0 1:28
R. Jackson
Millard West JV
Louisville High School Invite
round 5
165
01/19
W
F 8-0 3:02
E. Villalbaso
Harvard
Louisville High School Invite
round 3
165
01/19
W
F 4-2 2:28
J. Ridge
Weeping Water
Louisville High School Invite
Round 1
165
01/17
L
F 5-3 3:16
R. Arner
Fairbury
Fairbury @ Johnson County Central
Round 1
165
01/06
W
F 2-2 1:05
A. Ress-Conkey
Ralston
Malcolm Invite
Round 6
165
01/06
W
F 9-1 2:20
G. Peterson
Gothenburg
Malcolm Invite
Round 4
165
01/06
W
F 15-3 3:10
B. Bomar
Norfolk Catholic
Malcolm Invite
Round 2
165
01/05
W
F 5-4 5:19
N. Monahan
Louisville
Wilber-Clatonia Dual Tournament
Round 3 (6 Team)
165
01/05
W
F 6-0 1:24
B. Bomar
Norfolk Catholic
Wilber-Clatonia Dual Tournament
Round 1 (6 Team)
165
01/05
W
F 2-0 1:38
M. Hardy
Bishop Neumann
Wilber-Clatonia Dual Tournament
Round 2 (6 Team)
165
01/05
W
MD 15-2
R. Torres
Wilber-Clatonia
Wilber-Clatonia Dual Tournament
Finals (2 Team)
165
01/03
L
DEC 4-2
C. Goes
Southern
Johnson County Central @ Southern
Round 1
175
12/29
L
TF 18-2 5:00
L. McGrew
Lincoln Christian
Lincoln Christian @ Johnson County Central
Round 1
165
12/29
L
DEC 7-6
B. Wilkie
Malcolm
Malcolm @ Johnson County Central
Round 1
165
12/15
W
F 6-1 3:18
N. Monahan
Louisville
Louisville @ Johnson County Central
Round 1
165
12/10
L
DEC 2-0
K. Gilmore
Arlington
2023 NBC Invite
Round 6
165
12/09
W
F 7-10 3:57
W. Miller
Aquinas Catholic
2023 NBC Invite
Round 4
165
12/09
W
F 9-1 3:18
J. Lincoln
Winnebago
2023 NBC Invite
Round 2
165
12/03
L
F 0-0
A. Dyke
Republic County, KS
Harvard Wrestling Invite 2023
Round 6
165
12/02
W
F 2-0 0:37
C. Huls
Meridian
Harvard Wrestling Invite 2023
Round 5
165
12/02
W
F 15-5 5:15
J. Dodds
Riverside
Harvard Wrestling Invite 2023
Round 3
165
12/02
W
F 2-0 1:12
S. Stephens
Republic County, KS
Harvard Wrestling Invite 2023
Round 2
165
12/02
W
F 8-3 1:51
E. Villalbaso
Harvard
Harvard Wrestling Invite 2023
Round 1
165
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
L
DEC 9-3
B. Kaup
---
NSAA Class C District 1
Consi Semis
152
02/11
W
DEC 5-4
J. Marsh
Wilber-Clatonia
NSAA Class C District 1
Semis and WB3
152
02/11
W
DEC 3-0
W. Rayburn
Fillmore Central
NSAA Class C District 1
2nd Wrestleback (16 Man)
152
02/10
L
MD 14-0
K. Peterson
---
NSAA Class C District 1
Quarters and WB1
152
02/10
W
F 6-1 2:33
N. Monahan
Louisville
NSAA Class C District 1
Round 1
152
01/28
L
MD 8-0
C. Kirwan
Holdrege
Freeman Invite
Round 6
152
01/28
W
DEC 7-0
J. Hatfield
Dorchester
Freeman Invite
Round 5
152
01/28
W
F 9-2 4:55
L. Sierks
Auburn
Freeman Invite
Round 4(a)
152
01/27
W
F 2-0 0:33
C. Huls
Meridian
Freeman Invite
Round 3
152
01/27
W
F 8-0 2:35
D. Unruh
Palmyra
Freeman Invite
Round 2
152
01/21
L
F 2-0 1:22
T. Stassines
Fillmore Central
Louisville High School Invite
round 6
160
01/21
W
F 2-0 0:20
C. Werner
Johnson County Central
Louisville High School Invite
round 5
160
01/20
W
F 2-0 1:42
W. Adams
Platteview
Louisville High School Invite
round 3
160
01/20
W
F 2-1 1:35
J. Sumibcay
Weeping Water
Louisville High School Invite
Round 2
160
01/20
W
F 2-7 2:00
D. Priel
Palmyra
Louisville High School Invite
Round 1
160
01/20
W
F 4-3 1:13
J. Ridge
Weeping Water
Johnson County Central @ Weeping Water
Round 1
160
01/14
L
F 4-1 3:30
L. Drueke
Neligh-Oakdale
Weeping Water Invite
Round 6
160
01/14
W
DEC 3-1 SV
K. Speed
Southwest
Weeping Water Invite
Round 4
160
01/13
W
F 14-4 4:36
K. Kubik
Lincoln Christian
Weeping Water Invite
Round 2
160
01/13
L
DEC 4-3
C. Linares
Crete
Yutan Invitational
Round 4
160
01/12
W
F 6-4 5:02
R. Uhrich
Lincoln Lutheran
Yutan Invitational
Round 2
160
01/12
W
DEC 5-0
N. Rupp
Yutan
Yutan Invitational
Round 1
160
01/06
L
DEC 5-3
Z. Baker
Wilber-Clatonia
Wilber-Clatonia Wrestling Duals Invite
Round 2 (3 Team)
152
01/06
W
F 8-2 1:25
K. Kubik
Lincoln Christian
Wilber-Clatonia Wrestling Duals Invite
Round 3 (3 Team)
160
01/06
W
DEC 10-6
N. Sorensen
Louisville
Wilber-Clatonia Wrestling Duals Invite
Round 1 (3 Team)
160
12/17
L
DEC 4-1
D. Duncan
---
Thunderbird Invitational
Round 6
160
12/17
W
F 2-2 2:52
J. Ridge
---
Thunderbird Invitational
Round 5
160
12/17
W
TF 19-3 5:18
J. Sumibcay
Weeping Water
Thunderbird Invitational
Round 4
160
12/17
W
F 2-0 0:25
J. Divis
David City JV
Thunderbird Invitational
Round 2
160
12/17
W
F 2-0 1:38
K. Kubik
Lincoln Christian
Thunderbird Invitational
Round 1
160
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/12
L
DEC 3-2
D. Zlomke
---
NSAA Class C District 3
Semis and WB3
195
02/12
W
DEC 15-13
A. Patchin
Centennial
NSAA Class C District 3
2nd Wrestleback (16 Man)
195
02/11
L
F 2-0 2:19
T. Tramp
Crofton/Bloomfield
NSAA Class C District 3
Quarters and WB1
195
02/05
L
DEC 6-4
R. Donahoo
Malcolm
2022 ECNC Invitational
Round 5
195
02/04
L
MD 10-0
J. Kerns
Tri County
2022 ECNC Invitational
Round 4
195
02/04
W
TF 20-4 3:41
C. Youngquist
Auburn
2022 ECNC Invitational
Round 2
195
01/29
W
DEC 6-4
T. Thomas
Johnson County Central
Freeman Invite
Round 5
195
01/29
W
TF 19-3 2:34
T. Hall
Auburn
Freeman Invite
Round 3
195
01/07
L
DEC 7-3
C. Schulte
Thayer Central
Johnson County Central @ Thayer Central
Round 1
195
12/17
W
F 2-0 1:13
W. Rose
---
Johnson County Central @ Louisville
Round 1
220
12/17
L
F 11-2 5:16
A. Worthey
---
Humboldt-Table Rock-Steinauer vs. Johnson County Central
Round 1
220
12/10
L
F 8-3 1:26
B. Kabourek
Omaha Gross Catholic
Bellevue West Varsity Invite
Round 3 (8 Man)
220
12/10
L
F 2-0 1:08
T. Beavers
Wahoo
Bellevue West Varsity Invite
Round 2 (8 Man)
220
12/10
L
MD 13-4
C. Fedde
Columbus
Bellevue West Varsity Invite
Round 1 (8 Man)
220
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024